$
חדשות נדל

אושרה להפקדה: תוכנית פינוי בינוי לכ-200 דירות במתחם הכוזרי בהרצליה

במסגרת התוכנית ייהרסו 3 בניינים ובמקומם יוקמו 6 בניינים בני 7-9 קומות; עוד נקבע כי 20% מהדירות החדשות שייבנו יהיו קטנות - בגודל של 75 מ"ר; כמו כן, תוקם כיכר עירונית ויתווספו שטחים המיועדים לשימושים ציבוריים

ענת דניאלי 14:5919.01.20

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בהרצליה אישרה לאחרונה להפקדה תוכנית לפינוי בינוי במתחם הכוזרי שבמרכז הרצליה.

 

במסגרת התוכנית, ייהרסו שלושה בנייני מגורים הכוללים 66 יח״ד ובמקומם ייבנו 6 בניינים בני 9-7 קומות, הכוללים 204 דירות.

 

  

את הפרוייקט יקימו במשותף (50:50) אפריקה התחדשות עירונית מקבוצת אפריקה ישראל וחברת מצלאוי.

הדמיה: תוכנית פינוי בינוי מתחם הכוזרי הרצליה הדמיה: תוכנית פינוי בינוי מתחם הכוזרי הרצליה הדמיה: יואב השימשוני

 

התוכנית תוקם על שטח 7.9 דונם והיא גובלת מצפון ברחוב העצמאות, במזרח רחוב קהילת ציון, במערב ברחוב הכוזרי ובדרום ברחוב מזא"ה. במסגרתה תהיה תוספת שטחים לטובת שימושים ציבוריים ותוקם כיכר עירונית, חניון תת קרקעי ומרכז מסחר ובילוי שכונתי בפינת הרחובות הכוזרי-מזא"ה. עוד קובעת התוכנית כי 20% מהדירות החדשות שיתווספו יהיו קטנות וייבנו על שטח של 75 מ"ר.

 

 

הדמיה: תוכנית פינוי בינוי מתחם הכוזרי הרצליה הדמיה: תוכנית פינוי בינוי מתחם הכוזרי הרצליה הדמיה: יואב השימשוני

 

לדברי עורכת הדין קרן פרשקר המלווה את הדיירים בפרויקט מזה כעשור, תהליך קידומה של התוכנית היה מורכב במיוחד, על רקע שורה של חסמים. לדבריה, "על תחום התוכנית חלות הגבלות בנייה לגובה הנובעות מקיומו של שדה התעופה הרצליה וכן הגבלות נוספות של משרד הבטחון, ועל כן הגבלת גובה הבניינים יצר קושי באישור מספר מספק של יחידות דיור חדשות, באופן אשר יביא לרווח כלכלי ליזם. למרבה השמחה שילוב של נציגות דיירים חזקה וסבלנית יחד עם יזם ורשות מקומית שהיו מחויבים לנושא אפשר להתגבר על המכשולים".

 

תוכנית פינוי בינוי מתחם הכוזרי הרצליה תוכנית פינוי בינוי מתחם הכוזרי הרצליה הדמיה: יואב השימשוני

 

לאחר הקמת הפרויקט יקבלו הדיירים הוותיקים דירה בשטח של 103 מ"ר נטו ולה מרפסת, חניה ומחסן.

 

לדברי פרשקר, "מאחר ששטח הדירות הוותיקות הוא 55 מ"ר, ו-65 מ"ר בפועל, הרי שהתוספת שיקבלו הדיירים במסגרת הדירות החדשות תהיה גדולה מאוד, ותעמוד על 40 מ"ר לדירה״. מדובר בתוספת שטח נרחבת שלא ניתן יותר לאשר כיום עם אישור תקן 21 שקובע סטנדרט לתוספת מקסימלית של 25 מ״ר לשטח הדירה הישנה.

 

ראש עיריית הרצליה משה פדלון מסר: "זו בשורה לדיירים המתגוררים במתחם הוותיק. התוכנית משדרגת איכות החיים של התושבים המתגוררים באזור ותורמת לשיפור חזות העיר".
x