$
הייטק והון סיכון

יצרנית תחליף הסוכר דומתוק גייסה 22 מיליון דולר

חברת הפודטק הישראלית פיתחה טכנולוגיה שמשפרת מתיקות סוכר, וכך מאפשרת להשתמש בפחות ממנו תוך שמירה על טעמו של המזון; את סבב הגיוס הובילה BlueRed מסינגפור והשתתפה בו Südzucker AG - חברת הסוכר הגדולה באירופה

מאיר אורבך 13:0019.06.19

חברת הפודטק הישראלית דומתוק גייסה 22 מיליון דולר בסבב גיוס שני, אותו הובילה חברת BlueRed Partners מסינגפור. בין השאר, השתתפו בו Südzucker AG - חברת הסוכר הגדולה באירופה, ענקית מדעי התזונה Royal DSM וקרן Singha Ventures של סינגה - אחת מחברות המזון והמשקאות הגדולות בתאילנד. בסבב השתתפו גם משקיעים קיימים כפיטנגו, JVP, פוד לאב קפיטל ו-OurCrowd. 

 

 

 

דומתוק פיתחה טכנולוגיה לייעול הולכת הסוכר אל קולטני הטעם בלשון, שמאפשר להעצים את תחושת המתיקות וכך לאפשר ייצור מזון שמשתמש בפחות סוכר אך שומר על טעמו המתוק.   

 

 

עירן בניאל, מנכ"ל החברה ומייסדה עירן בניאל, מנכ"ל החברה ומייסדה

 

 

מנכ"ל ומייסד החברה, עירן בניאל, סיפר לכלכליסט שמוצרי החברה אמורים להגיע בקרוב מאוד למדפי הרבה חנויות בעולם. "התחלנו כבר ייצור סדרתי של פתרונות הולכת הסוכר שלנו. אני מעריך שבתחילת שנה הבאה יהיו יצרנים מובילים עם ביסקויטים ועוגות בחושות שמוצריהם יתבססו על הפיתרון שלנו". לדבריו, מבחני טעימה הראו העדפה ברורה של הנסיינים למוצרים שהומתקו בטכנולוגיית דומתוק.  

 

הפחתת סוכר באמצעות סוכר

 

הגיוס החדש יאפשר לחברה להרחיב את פעילותה: "יש לנו שותף שאיתו אנחנו עובדים באירופה ונתחיל בקרוב לעבוד בצפון אמריקה עם שותף דומה", סיפר בניאל. "אנחנו עובדים צמוד עם החברות ולא עושים רישוי של המוצר, משום שלאחר שהחברות מוציאות סוכר מהמוצרים שלהן, הן צריכות למצוא דרך למלא את החלל שנוצר במשקל וכאן אנחנו נכנסים לסיוע באופן אקטיבי". הוא הסביר שבימים אלה עובדת החברה על דור המוצרים הבא, ומפתחת גם תחליפי וניל ומלח. "וניל הוא אמנם מוצר בריא אבל נמצא במחסור חמור בעולם", אמר. "אם נצליח לפתח מוצר שיאפשר שימוש בכמות קטנה משמעותית של וניל נוכל לגשר על המחסור".

 

 

 

"המשימה לאמץ פיתרון משמעותי להפחתת סוכר הינה חשובה עבור הצרכנים, ועבור חברות המזון העושות שימוש בסוכר כדי לייצר את מוצרי הצריכה הנמכרים ביותר בעולם. אנו שמחים ומצפים לחבור לצוות דומתוק בזמן שהם ממסחרים את הטכנולוגיה שלהם, היחידה שמאפשרת הפחתת סוכר באמצעות סוכר, ברחבי העולם". מסר ישי קליין, שותף בחברת BlueRed Partners.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x