$
הייטק והון סיכון

חברת AnyVision גייסה 74 מיליון דולר למערכת זיהוי פנים המונית

החברה פיתחה פלטפורמת זיהוי פנים מתקדמת, שיכולה להפוך כל מצלמת אבטחה לחכמה ומשמשת שדות תעופה, ערים חכמות, קמעונאיות ועוד. בסבב הגיוס השתתפו קרנות מיקרוסופט וקוואלקום

מאיר אורבך 16:1618.06.19

חברת הסטארט-אפ הישראלית אניוויז'ן (AnyVision) השלימה סבב גיוס ראשון של 74 מיליון דולר; הוא החל עוד בשנה שעברה, בסבב של 28 מיליון דולר. בסבב הגיוס השתתפו בין היתר קרן M12 של מיקרוסופט, קרן DFJ, חברת Bosch הגרמנית, קוואלקום ונצ'רס, קרן OG של אייל עופר, לייטספיד ונצ'רס, חברת הפיננסים Eldridge Industries ועוד.

 

 

החברה מתכוונת להשתמש בסכום להרחבת פעילותה לשווקים ותעשיות חדשות. אניוויז'ן מפתחת אלגוריתם לזיהוי פנים, גוף ואובייקטים לאיתור ומעקב אחר מבוקשים בקהל גדול ובזמן אמת.

 

טכנולוגיית זיהוי פנים טכנולוגיית זיהוי פנים צילום: שאטרסטוק

 

 

הטכנולוגיה שלה יכולה להתממשק לכל מצלמה ומשמשת שירותי ביטחון בשדות תעופה, ערים חכמות, איצטדיונים וכדומה, כמו גם חברות מתחום הקמעונאות. החברה, שנוסדה ב-2015 הופכת בעזרת פתרונות התוכנה שלה כל מצלמה לחכמה. מייסדי החברה הם איילון אטשטיין (מנכ"ל) ופרופ' ניל רוברטסון (סמנכ"ל טכנולוגיה).

 

החברה מעסיקה יותר מ-240 עובדים במשרדים בת"א, ניו יורק, מקסיקו, לונדון וסינגפור. בנוסף, מפעילה צוות ייעודי של יותר משלושים דוקטורים שמומחים בראיית מכונה, ופועלים ממרכז מחקר בבלפסט.   

 

 

 

"זהו סבב גיוס משמעותי מאוד עבורנו", אמר אטשטיין לכלכליסט. "אנחנו שמחים מאוד שחברנו למיקרוסופט וארגונים גדולים מאוד שהבינו שהטכנולוגיה שלנו מיוחדת. המשקיעים שלנו משקיעים רק בחברות שרוצות לשנות את העולם. אנחנו מקימים חברה שתעסיק אלפי עובדים, נבצע הנפקה ונעשה משהו טוב. יש לנו את היכולת להשתמש בטכנולוגיה שלנו להציל חיי אדם ונוכל להאיץ בצורה משמעותית להגיע להיכן שאנחנו רוצים להיות". זיהוי הפנים הוא תחום חשוב בעידן הענן והבינה המלאכותית, לדבריו, מה שיוצר ביקוש עצום למוצרי החברה.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x