שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

אינטל ישראל תוריד אחוזי משרה לחלק מהעובדים עקב טעות היסטורית

ענקית השבבים מעניקה לאנשי הייצור הטבות על בסיס שעות העבודה שלהם בפועל, וחישבה בשגגה 100% משרה גם לכאלה שלא עובדים בשבת - דרישה שעולה לעיתים במסגרת התפקיד. עתה תוקנה הטעות: שכר העובדים לא יושפע, את ההטבות וההפרשות יחושבו מחדש

מאיר אורבך 14:5331.01.19

אינטל ישראל הודיעה למספר עובדים, בעיקר שומרי מסורת, על כוונתה לשנות את חישוב ההטבות שלהם כך שמעתה יוכרו כבעלי משרה חלקית בלבד; זאת, בשל טעות שביצעה בעצמה. עובדי מפעל הייצור של החברה עובדים במשמרות של 12 שעות, ולעיתים נדרשים לעבוד בשבתות, ולכן נאלצים לעבוד במשרה חלקית מבחירה.

 

 

עד כה, חושבו ההטבות לעובדים האמורים על בסיס 100% משרה, כשהשכר נגזר משעות העבודה בפועל. לאחרונה הודיע לאותם עובדים שיעברו למודל משרה חלקית; שכרם לא ישתנה, אך ההטבות המלוות ישתנו בהתאם להיקף העבודה בשטח.

 

 

מפעל אינטל בקריית גת מפעל אינטל בקריית גת

 

 

אינטל ישראל מעסיקה 11,700 איש, מתוכם 4,400 במכלול קרית גת, 1,100 שהם אנשי מובילאיי ועוד. השבוע נודע שהחברה מתכננת להקים מפעל חדש בקרית גת בהשקעה מדווחת של כ-40 מיליארד שקל, עם מענק ממשלתי של מיליארדי שקלים.

 

מאינטל ישראל נמסר בתגובה: "אינטל היא חברה שיוויונית, המאפשרת לעובדיה גם גמישות, כולל עבודה בחלקיות משרה, על פי מגוון צרכים אישיים. לאחרונה התגלתה טעות רוחבית במערכות המחשוב, על פיה מספר מצומצם של עובדים הוגדרו בטעות כעובדים במשרה מלאה, וכתוצאה שולמו חלק מההטבות ביתר, בעוד בפועל הם עבדו במשרה חלקית. שכר העובדים שולם מאז ומתמיד על פי היקף עבודה בפועל ולכן אין שום שינוי או פגיעה בשכר העובדים.

 

 

 

החברה מאפשרת לעובדים אלה להמשיך ולעבוד באופן חלקי וגם מציעה מגוון פתרונות גמישים המאפשרים לעבוד במשרה מלאה. לאחר שהתגלתה הטעות הוחלט לפנים משורת הדין שלא לגבות את החוב אחורה ולתקן את הטעות רק מעתה ואילך. בימים אלו העובדים מקבלים הסבר אודות הטעות ותיקונה. אינטל תמשיך להיות אחד ממקומות העבודה המובילים ולהעניק לעובדיה סביבת עבודה טובה ומכילה והטבות ייחודיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x