$
מיתוג מעסיק

מיתוג מעסיק

מנכ"לית קבוצת Webpals מספרת להייטקיסט איך זה באמת לעבוד בחברה

התחרות על עובדים מוכשרים בענף ההייטק גוברת. במסגרת סדרת הראיונות של ערוץ הייטקיסט עם מנהלים בארגונים, מצאנו כי עבור טאלנטים, הבחירה במקום העבודה הבא מבוססת על הרבה מעבר לתלוש השכר. ראיון 58 מתוך 100 בסדרה; והפעם, ענבל לביא, מנכ"לית קבוצת Webpals!

בשיתוף מערכת הייטקיסט 11:1305.02.19

1. ענבל לביא, מה מאפיין אתכם כארגון ואילו ערכים חרטתם על דגלכם?

!Be Ahead Together הוא המוטו הפנימי שלנו שמשקף את המהות שלנו. אנחנו קבוצת עובדים מגובשת, ששמה לעצמה מטרה להצטיין במה שהיא עושה, תוך כדי שיתוף פעולה.

 

2. אלו עובדים ״ירגישו בבית״ ויצליחו בארגון שלכם?

ה-Webpaler המצוי הוא הישגי, מקצועי, שואף ללמוד ולהתקדם, יצירתי, פתוח וחברותי להפליא. אנחנו מחפשים אנשים שיצטרפו לצוות המקצוענים שלנו, עובדים שרוצים לקבל את האפשרות לעשות יותר מהתפקיד שלהם ולגדול יחד עם החברה.

 

3. כיצד אתם עוזרים לעובדים להצליח בארגון ולפתח את הקריירה שלהם?

אנחנו מעודדים פיתוח, הכשרה וקידום של העובדים. החברה מנהלת הכשרות חיצוניות ופנימיות בנושאים מקצועיים שבליבת החברה ומעבירה קורסים מקצועיים על ידי עובדים מנוסים in house. מאחר שהחברה מעסיקה מנהלי אתרים דוברי שלל שפות זרות בישראל – היא קלטה חלק לא מבוטל מהם ללא ניסיון מקצועי רלוונטי והכשירה אותם לתחום בהכשרות פנימיות ייעודיות. באופן כללי, עשרות אחוזים מהעובדים שנקלטו בחברה בשנים האחרונות הגיעו ללא ניסיון בתפקידים אליהם נקלטו. רבים מהם התקדמו בחברה לתפקידים רוחביים וניהוליים בעמדות מפתח. בזכות העובדה שהחברה גדלה, צומחת ורוכשת חברות אחרות, קידום וניוד פנימיים הן חלק ממדיניות החברה. השכבה הניהולית מורכבת מאנשים עתירי ניסיון, וגם הם עוברים הכשרות ייעודיות. בנוסף, קואצ'ינג אישי מתקיים למנהלים בכירים ולמנהלי ביניים.

 

4. אילו אירועים / פעילויות החברה מקיימת לטובת העובדים?

כשאתה עובד בקבוצת וובפאלס אתה צריך לפנות זמן לכיף. ימי גיבוש, happy hour, אירועי חברה, הרמות כוסית, פתיחת שנה, סיכום שנה ועוד ועוד ועוד. באירועי החברה שלנו הופיעו בין השאר סטטיק ובן-אל, אברהם טל, טונה עברי לידר, סקאזי, רד בנד ועוד. ללא ספק, גולת הכותרת, הדובדבן שבקצפת, האירועים שאנחנו הכי גאים בהם, הם חגיגות יום הגאווה עם קייטרינג ססגוני התואם את האווירה בחברה. את הכניסה של החברה בפעם הראשונה לדרוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן של Dun’s100 חגגנו באירוע בסגנון בת מצווה! (הגענו הישר למקום ה-12). מאז כבר זכינו להיכנס שוב לרשימה וגם לרשימת החברות שהכי טוב לעבוד בהן מטעם BDI בשיתוף עם דה מרקר.

 

אצלנו בקבוצת וובפאלס, משקיעים גם במשפחות של העובדים וכל קיץ חוגגים באירוע לוהט, ובכל פורים יש הפנינג עתיר אטרקציות לילדי העובדים. שטח המשרד הופך כולו ללונה פארק אחד גדול. ואם כבר מדברים על ילדים, אנחנו נותנים מתנות מיוחדות לעולים לכיתה א' ולבני ובנות בר ובת המצווה.

 

עובדי קבוצת וובפאלס יודעים גם לתת ולא רק לקבל. העובדים שלנו היו הראשונים להשתתף ביוזמת JGIVE@WORK במסגרתה כל עובד קיבל סכום כסף לתרומה לעמותה לבחירתו, דרך אתר JGIVE. העובדים נרתמו לפרויקט בצורה מרשימה, ואף יצרו סרטונים בהם הסבירו לחבריהם לעבודה למה כדאי להם לתרום לעמותה הקרובה ללבם, כך נוצר שיח של נתינה בקרב העובדים. העובדים שלנו הם גם משתתפים קבועים ביום המעשים הטובים וקבוצה של עובדים מתחומים שונים בחברה יצרו והעבירו כבר שלושה מחזורים של קורס לבניית אתרי אינטרנט שפתח צוהר לעולם האינטרנט לבני נוער מעמותת "חינוך לפסגות" ועמותת שמע.

ענבל לביא מנכ"לית קבוצת Webpals ענבל לביא מנכ"לית קבוצת Webpals צילום: ליאור קסון

 

העובדים שלנו גם מאד ספורטיביים וכחלק מפעילות תרומה לקהילה, יותר מ-50 עובדים רצו מטעם עמותת סאנרייז (המסייעת לילדים חולי סרטן) במרוץ הלילה של תל אביב כשזו השנה הרביעית ברצף בה החברה רצה בשיתוף עם סאנרייז. ההכנות למירוץ היו רציניות, והמיקום של המשרד, ליד פארק הירקון עזר לחבר'ה להתאמן. ואם מישהו לא רוצה להיות ממש אקטיבי הוא מוזמן לצפות במשותף בהקרנות של משחקים חשובים (החל מכדורגל וכלה באגרוף).

 

אירוע מרגש במיוחד התרחש בקיץ האחרון. החברה, שמאמינה בזכותו המובנת מאליה של כל אדם להיות הורה, הייתה ממובילות התגייסות חברות ההייטק לטובת הזכות לפונדקאות של הקהילה הלהט״בית. אפשרנו לכל העובדים שלנו לקחת יום חופש על חשבון החברה, ולצאת להפגין. ההתגייסות והתגובות של העובדים למהלך היו מדהימות.

 

5. מה החזון שלכם בכל הקשור לאנשים שעובדים בחברה?

מחקרים מוכיחים שחברות עם גיוון אנושי הן חברות מצליחות יותר. גם אנחנו מייחסים חשיבות רבה לנושא הגיוון. מעבר לכך שאני מנכ"לית אישה, הרי ש50% מהעובדים בחברה הן עובדות, ו-67% מהנהלת החברה הן נשים. אנחנו חברים ופעילים בעמותת P51 הפועלת למען העצמת נשים. בנוסף, אנחנו מעסיקים עובדים בטווח גילאים רחב - 22-67. יש לנו עובדים ממדינות שונות ברחבי העולם, ובמשרד מדוברות 18 שפות. כל זה יוצר פסיפס אנושי מיוחד, שונה ומרענן. כמו כן, יש לנו לא מעט עובדים על ארבע. חלקם מגיעים למשרד ברמה יום יומית ואפילו דרשו כרטיס עובד...

 

6. כיצד נראה יום עבודה בארגון?

יום העבודה של ה-Webpaler המצוי יכול להתחיל מאד מוקדם. הרבה מהעובדים שלנו מגיעים מוקדם כדי להתחיל את היום ברוגע ולעקוף את הפקקים. המטבח המפנק שלנו, שלא מבייש בית קפה תל אביבי ממוצע, מסייע לעובדים להטעין את עצמם לקראת היום המאתגר העומד בפניהם: פגישות, התייעצויות, למידה, חשיבה. בתורך, תוכל לפגוש את אחד מהמטפלים שלנו ולהירגע מטיפול שיאצו איכותי. טעון באנרגיות חיוביות ממשיך העובד ביום העבודה שלו, שכולל בין השאר התעדכנות על החדש בתעשייה, העשרה מקצועית ועמידה ביעדים. חשוב לשמור על כושר, בסוף יום העבודה אפשר לצאת לריצה בפארק או לאימון כדורגל של קבוצת העובדים שלנו.

 

7. מה מאפיין את העובדים והמנהלים בארגון שלכם? אילו אנשים אתם מחפשים?

הסלאש. לעובדים שלנו יש סלאש. זה אומר שה-Webpaler עושה יותר מהתפקיד שלו. הוא ראש גדול ויכול לפתח מיומנויות רבות. יש לו אופק גדילה והתפתחות. לדוגמא: מנהלי קמפיינים יזדקקו לפן אנליטי חזק, אבל בנוסף אלו שיפגינו יצירתיות יגיעו לתוצאות טובות יותר. איש צוות שיידע לגייס לסיעור המוחות שלו אנשים ממחלקת קרייאטיב, מחלקת ה- BI ומחלקת המוצר- ירגיש בוובפאלס בבית.

 

בואו להכיר אותנו לעומק ולהתעדכן במשרות הפתוחות באתר הקריירה שלנו בהייטקיסט.

 

הייטקיסט – פלטפורמת מיתוג המעסיק החדשה והיוקרתית לענף ההייטק בישראל.

 

x