$
חדשות טכנולוגיה

פורצי הדרך

בפיתוח: סריקת הלב שלכם, במקום סיסמה או טביעת אצבע

חוקרים מארה"ב פיתחו מערכת מבוססת רדאר שמסוגלת לסרוק את ליבו של המשתמש ככלי אימות זהות ביומטרי; אין שני לבבות זהים, כך שמדובר בזיהוי חד ערכי שאינו ניתן לזיוף. הפיתוח מזכיר טכנולוגיה שפותחה בישראל עוד ב-2004

יואב סטולר 16:0929.09.17

קבוצת חוקרים מארצות הברית פיתחה את Cardiac Scan - מערכת סריקה לבבית המבצעת זיהוי ביומטרי. החוקרים מנסים לבנות תשתית לפלטפורמה שתוכל להחליף את זיהוי טביעות האצבע או תווי הפנים - ולאמת את זהותם במכשירים ניידים רק ע"י התקרבות אליהם. 

 

 

המערכת היא בעצם רדאר שסורק את ליבו של העומד מולה ויודעת להבחין בין לב אחד למשנהו; בדומה לפרמטים ביומטריים אחרים, אין אף זוג לבבות זהה בצורה ובגודל. בנוסף, הלב אינו משנה את צורתו כלל במהלך החיים הבוגרים, למעט במקרים של התערבות כירוגית או מחלות קשות. 

 

 

במקום סיסמה, שימו לב במקום סיסמה, שימו לב צילום: שאטרסטוק

 

 

החוקרים הסבירו כי מערכת רדאר קטנה שתותקן במקלדת תוכל למשל, לזהות את המשתמש ברגע שיתיישב מול המחשב שלו. בפועל, לא ניתן יהיה לזייף את זהותו של משתמש.

  

המפתחים של מערכת ה-Cardiac Scan יציגו את הפיתוח שנבחן בקרב 78 אנשים והגיע לכדי 98.61% אחוזי דיוק בכנס Mobicom שייערך בחודש הבא ביוטה, ארצות הברית. עם זאת, מדובר עדיין במוצר בשלבי פיתוח ועולה התהייה האם מחירה של מערכת שכזו שתדרוש גם תוכנה מתאימה לא יקשה על הטמעתה במכשירים.

 

 

המחקר של Cardiac Scan אינו היחיד מסוגו: החברה הישראלית IDesia שנמכרה כבר ב-2012 לאינטל עוסקת בפתרונות דומים עבור מערכות ביטחון רגישות במיוחד מאז 2004. כמו כן, גם בגופי הביטחון הישראלים הראו התעניינות במוצר אבטחתי המתבסס על אותו מדד ביומטרי לבבי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x