$
חדשות טכנולוגיה

טושיבה תובעת את ווסטרן דיגיטל במיליארד דולר

החברה היפנית טוענת שהליך מכירת חטיבת השבבים שלה מתעכב בגלל פעולה יזומה של ווסטרן דיגיטל - שהיתה אחת המועמדות לרכישה. האחרונה, מצידה, טענה שהעסקה היתה מכורה מראש בשל אינטרסים של ממשלת יפן

רפאל קאהאן 12:4302.07.17

טושיבה תובעת מווסטרן דיגיטל פיצוי של כמיליארד דולר, בטענה שהחברה האמריקאית שיבשה את הליך מכירת חטיבת השבבים שלה. טושיבה ניהלה מו"מ למכירת החטיבה ב-18 מיליארד דולר, עסקה שהותנתה באישור ממשלת יפן. מספר קבוצות ביקשו לרכוש את החטיבה, השנייה בגודלה בעולם בתחום שבבי הזיכרון - והקבוצה הנבחרת הורכבה מביין קפיטל ומספר קרנות יפניות.

 

 

 

ווסטרן דיגיטל זעמה על ההחלטה והודיעה שתגיש בארה"ב תביעות שנועדו לעכב את מימוש העסקה. לפי דיווח של רויטרס, הקבוצה הזוכה הגישה את הצעתה רק בימים האחרונים; הקבוצות היריבות, ביניהן ווסטרן דיגיטל, טענו שהזוכה אורגנה בידי משרד המסחר היפני, כדי להשאיר את השליטה בחטיבה בידיים יפניות.

מנכ"ל טושיבה, סאטושי צונקאווה מנכ"ל טושיבה, סאטושי צונקאווה צילום: רויטרס

 

 

בנוסף לווסטרן דיגיטל, נודע כי גם קבוצות אחרות יגישו מחדש את הצעותיהן - ביניהן קבוצה שכוללת את אפל, מיקרוסופט, אמזון ומובלת בידי פוקסקון הסינית. חלק מההצעות אף גבוהות יותר משל ביין קפיטל. בשל עיכוב העסקה, תצטרך טושיבה להמתין לאסיפת המשקיעים הבאה שלה, או לכנס אחת באופן חריג כדי לדון בנושא.

 

לווסטרן דיגיטל יש טענות נוספות נגד החברה היפנית: היא מבצעת ביחד עם טושיבה מיזם נפרד ביפן, אשר סובל מעיכובים וכשלים. לפי ווסטרן דיגיטל, מנהלי טושיבה ניסו להסתיר מאנשיה מידע הנוגע לפרויקט המשותף, מה שפגם בו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x