$
שווקי חו"ל

טושיבה שוב דוחה פרסום הדוחות: "ההפסד בשנה שחלפה יהיה גבוה מהצפוי"

ענקית השבבים הודיעה כי הדוחות, שפרסומם נדחה לאוגוסט, יצביעו על הפסד ענק של 8.9 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 19:3323.06.17
טושיבה הודיעה כי היא דוחה ל-10 באוגוסט את פרסום הדוחות לשנה הפיסקאלית שהסתיימה ב-31 במרץ, וכי ההפסד שלה בתקופה זו יהיה קרוב לוודאי גבוה מכפי שהעריכה בתחילה.

 

ענקית האלקטרוניקה שנקלעה לקשיים, הודיעה כי לפי התחזית הנוכחית, ההפסד בשנה הפיסקאלית שחלפה יעמוד על 995 מיליארד ין (8.9 מיליארד דולר); התחזית הקודמת שפרסמה החברה במאי, נקבה בהפסד של 950 מיליארד ין (8.4 מיליארד דולר).

 

החברה נסחרת כעת במדד המשני בבורסת טוקיו, לאחר שהודתה כי החובות שלה גבוהים מהנכסים שבידיה. בשל הבעיות, היא אף קיבלה אישור מיוחד לדחות את פרסום התוצאות הפיננסיות השנתיות, כאמור עד 10 באוגוסט, זאת לאחר שהדחייה הקודמת היתה עד 30 ביוני.

 

מנכ"ל טושיבה סטושי צונאקאווה מנכ"ל טושיבה סטושי צונאקאווה צילום: רויטרס

 

באפריל נאלצה טושיבה להודיע כי עתידה בסכנה, בשל שורה של קשיים בהם נתקלה. שערוריית חשבונאות שנחשפה ב-2015 במסגרתה החברה ניפחה את ההכנסות של שבע השנים הקודמות ב-1.2 מיליארד דולר הובילה להתפטרותו של המנכ"ל ומספר מנהלים בכירים נוספים.

 

מוקדם יותר, בינואר, התברר כי חטיבת האנרגיה הגרעינית של טושיבה בארה"ב, ווסטינגהאוס, נקלעה לבעיות פיננסיות.

 

מצבה העגום של טושיבה אילץ אותה לנסות ולמכור את חטיבת השבבים המוערכת שלה. החברה כבר מצאה מועמדים מועדפים, אך ווסטרן דיגיטל האמריקאית, שמנהלת במשותף איתה את פעילות השבבים העיקרית ביפן, הגישה בקשה בבית המשפט הבינלאומי לבוררות לעצירת המכירה המתוכננת.

 

טושיבה היא יצרנית השבבים השנייה בגודלה בעולם. המוצרים שלה משמשים במרכזי מידע ובמוצרי צריכה ברחבי העולם, כולל במכשירי אייפון ואייפד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x