• תפריט
הייטק והון סיכון

מיקרוסופט הודיעה על רכישת Hexadite

העסקה, שמוערכת ב-100 מיליון דולר, נחשפה ב"כלכליסט"; החברה הישראלית פיתחה טכנולוגיה שתאפשר למיליוני המשתמשים העסקיים של ווינדוס 10 לתקן את המערכות שלהם לאחר מתקפות סייבר כבדות

גולן חזני 16:5008.06.17
מיקרוסופט הודיעה לפני דקות אחדות רשמית על רכישתה של הקסאדייט (Hexadite), הישראלית. העסקה נחשפה ב"כלכליסט". תנאיה לא פורטו בהודעת מיקרוסופט אולם לפי הערכות, מדובר בעסקה של 100 מיליון דולר.

התקפות הסייבר נעשו מתקדמות וממוקדות יותר בשנים האחרונות, מה שמקשה על איחוי ותיקון המערכת לאחר פגיעה בארגון. ההערכה הרווחת היא שגניבות מידע עלולות לעלות בין 12-17 מיליון דולר לכל אירוע, כתוצאה מאובדן פרודוקטיביות.

 

הקסאדייט פיתחה מערכת מתקדמת להתמודדות עם איומי סייבר, שתאפשר למשתמשים הארגוניים של ווינדוס 10 לזהות מתקפות ולהגיב אליהן. המערכת שפיתחה הקסאדייט מאפשרת ללקוחות מיקרוסופט הוספת יכולות חקירה ותיקון אוטומטיות (remediation) מבוססות בינה מלאכותית שהופכות את יכולת התגובה והתיקון למהירות ואפקטיביות יותר. החברה יוצגה מול מיקרוסופט בידי עו״ד איתי פרישמן, ניר דגן, ושיר סטוט ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'.

עובדי הקסאדייט עובדי הקסאדייט

 

"החזון שלנו הוא לספק דור חדש של יכולות אבטחה, שיסייעו ללקוחותינו להגן, לזהות ולהגיב בנוף המתפתח והמשתנה של איומי הסייבר" אמר טרי מאיירסון, סגן נשיא וראש קבוצת Windows & Devices במיקרוסופט. "הטכנולוגיה והכשרונות בהקסאדייט ירחיבו את היכולות הקיימות שלנו ויאפשרו לנו להוסיף כלים ושירותים חדשים לפתרונות האבטחה הארגונית החזקים של מיקרוסופט".

 

רווח יפה למשקיעים

 

הקסאדייט הוקמה ב-2014 על ידי שלושה יזמים: ערן ברק מנכ"ל החברה, עידן לוין מנהל טכנולוגיות ראשי, וברק קלינגהופר מנהל המוצר הראשי. בפברואר 2016 גייסה החברה 8 מיליון דולר בהובלת HP ventures, זרוע ההשקעות של חברת HP, וקרנות ההון סיכון Ten Eleven Ventures ו־YL Ventures של יואב לייטרסדורף.

 

מימין: עידן לוין, ערן ברק וברק קלינגהופר מימין: עידן לוין, ערן ברק וברק קלינגהופר

 

עד היום גייסה הקסאהדייט 10.5 מיליון דולר. בגיוס הקודם השקיעו משה ליכטמן, שותף בקרן IGP ומנכ"ל מיקרוסופט ישראל לשעבר, ו-YL Ventures. משקיעים אלה יחד עם המייסדים יגרפו את כספי האקזיט. בעקבות הגיוס האחרון הגדילה החברה את עובדיה מ-20 ל-35 כשגייסה 15 אנשי אבטחת מידע ומהנדסים בשנה האחרונה.

 

מטה הקסאדייט ממוקם בבוסטון והחברה מפעילה גם צוות חוקרים בתל אביב. לאחר סגירת העסקה ולאחר תקופה של אינטגרציה, חברת Hexadite תיקלט במלואה אל תוך מיקרוסופט כחלק מקבוצת Windows & Devices.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x