$
הייטק והון סיכון

CartiHeal גייסה 18.5 מיליון דולר

החברה פיתחה שתל מיוחדת שמסייע באיחוי וגדילה מחדש של רקמות סחוס ועצם ואושר לשיווק באירופה. את סבב הגיוס הובילה חברת ההשקעות aMoon והשתתפו בו משקיעי החברה הקיימים

הגר רבט 14:0107.05.17

חברת המכשור הרפואי קרטיהיל (CartiHeal), שמפתחת טכנולוגיה לחידוש רקמות סחוס ועצם פגועות, גייסה 18.3 מיליון דולר.

את סבב הגיוס הובילה חברת ההשקעות aMoon (של מריוס נכט וד״ר יאיר שינדל) ובשיתוף המשקיעים הקיימים של החברה - זרוע ההשקעות של ג׳ונסון אנד ג׳ונסון (JJDC), פרגרין ונצ'רס (Peregrine Ventures) ואלרון (Elron), המשקיע המרכזי של החברה. החברה גייסה עד היום כ-35 מיליון דולר, לא כולל הסבב האחרון.

 

ב-17 במאי תתקיים ועידת ניו יורק של כלכליסט, בה ייקחו חלק כמה מהדמויות הבולטות בעולם העסקים וההייטק הניו-יורקי. לפרטים והרשמה

 

שתל מיוחד לחידוש עצם וסחוס שתל מיוחד לחידוש עצם וסחוס צילום: shutterstock

 

קרטיהיל מתמחה בתחום הרפואת הרגנרטיבית ומוצר הדגל שלה הוא שתל שמסייע באיחוי וגדילה מחדש של רקמות סחוס ועצם. כספי הגיוס ישמשו לביצוע ניסוי קליני בארה"ב (IDE) לצורך קבלת אישור של מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) עבור השתל Agili-C. הניסוי יכלול מרכזים בארצות הברית, אירופה וישראל, במטרה להציג את היתרון של שתלי Agili-C אל מול הטיפולים הסטנדרטיים שקיימים היום בתחום פגיעות סחוס ועצם בברך.

 

״הטיפול שמציעה קרטיהיל מעניק תקווה חדשה עבור חולים הסובלים באופן יומיומי מפגיעות בסחוס ובעצם כתוצאה מטראומה, או משינויים ניווניים - אוסטאוארטריטיס (osteoarthritis). הטכנולוגיה שפיתחה החברה מובילה ליצירה מחדש של סחוס טבעי ועצם תת-סחוסית בפרוצדורה אחת פשוטה״, אמר ד״ר יאיר שינדל, שותף מנהל ב-aMoon.

 

״אנו מאמינים שהשתל ישפר משמעותית את מצבם של חולים הסובלים ממגוון פגיעות סחוס ועצם, המעוניינים להשיב לעצמם אורח חיים פעיל ונטול כאבים, ואין להם אלטרנטיבות טובות כרגע". הוסיף ניר אלטשולר, מייסד ומנכ"ל קרטיהיל."המטרה הראשונית שלנו היתה לפתח שתל שיגרום ליצירת סחוס אמיתי בבני אדם", הרחיב. "התחלנו מפציעות ספורט אבל עם הצלחת הטכנולוגיה עברנו גם למקרים קשים יותר ולטיפול במפרקים נוספים. זה שוק גדול מאוד כולל הרבה מאוד תחומים ואנחנו כל הזמן בודקים מה אפשר לעשות עם הטכנולוגיה הבסיסית. היום השתל שלנו הוא הפתרון היחיד לחולים קשים שאינם מגיבים לטיפולים שמרניים, אך אינם נמצאים במצב חריף מספיק או בגיל מבוגר מספיק כדי להצדיק החלפת מפרק מלאה".

 

אלטשולר הקים את החברה בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון ב-2009, היא פועלת מכפר סבא ומעסיקה כ-30 עובדים. השתל שפיתחה קיבל אישור שיווק אירופי והושתל כבר בכ-250 חולים במרכזים באירופה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x