$
חדשות נדל"ן

נחשף בכלכליסט

הקבלן בירוחם התחרט: יוסיף מעלית לפרויקט מחיר למשתכן

באחרונה חשף "כלכליסט" כי הפרויקט, הכולל 14 מבנים בני 4 קומות, לא יכלול מעליות; היזם שלום שטרית: "אנחנו חייבים לפעול גם מתוך ציונות אמיתית"

אביב גוטר 19:1306.11.16
חודש וחצי לאחר שנחשף ב"כלכליסט" כי פרויקט מחיר למשתכן בירוחם אינו כולל מעליות, החליט היזם, שלום שטרית, בעלי החברה היזמית שתית, להתקין מעליות בכל אחד מהבניינים.

 

פרויקט מחיר למשתכן בשכונה הצפונית בירוחם כולל 154 דירות ב-14 בניינים בני 4 קומות אותם בונה שתית. הפרויקט ספג ביטולים רבים כאשר אחת הסיבות היא איכות הבנייה הנמוכה - ובכלל זה אי-התקנת מעלית.

 

בפגישה שהתקיימה השבוע בין שטרית לראש עיריית ירוחם, מיכאל ביטון, הוחלט להוסיף מעליות לכל הבניינים.

 

יצוין כי גם קודם לכן, הקבלן עמד בחוק שנחקק ב־1974, שמחייב התקנת מעלית בבית משותף בן יותר מ־4 קומות.

 

ירוחם (ארכיון) ירוחם (ארכיון) צילום: תומי הרפז

 

עד כה נמכרו 100 דירות בפרויקט, שליש מהן לתושבי ירוחם.

 

ב', אחד הזוכים שהתלונן על איכות הבנייה הנמוכה ועל כך שהפרויקט לא אטרקטיבי מספיק, אמר ל"כלכליסט": "נראה כי הסיבה לכך (להתקנת המעליות, א"ג) נבעה מחוסר הצלחה למכור את דירות הפנטהאוז. עם זאת אני מברך את הקבלן שלקח על עצמו לטפל בנושא. מתברר שלפעמים המאמץ משתלם".

 

 

שטרית הסביר כי מבחינתו מדובר בציונות גרידא: "נעתרתי לבקשת ראש העיר להתקין מעליות בבניינים. אנחנו מוסיפים כעת 5 מיליון שקל לפרויקט, כחלק מחזונו של בן גוריון ליישב את הנגב. כחברה המגדירה את עצמה כ'בית ישראלי אמיתי', אנחנו חייבים לפעול גם מתוך ציונות אמיתית ולא רק בפרויקטים שיש לנו רווח גדול".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x