$
אפליקציות

חודש אחרי השקת פוקימון גו: השחקנים הוציאו מעל לרבע מיליארד דולר

מסקר שערכה חברה גרמנית בקרב 50 אלף שחקנים עולה שאחד מכל חמישה הוציא כסף על שדרוגים במהלך המשחק, מה שהניב לניאנטיק סכום של 268 מיליון דולר

נמרוד צוק 12:0014.08.16
שחקני "פוקימון גו" הכניסו ליצרנית המשחק, חברת ניאנטיק, יותר מ-268 מיליון דולר ברכישות פנימיות באפליקציה מאז יצא המשחק לשוק לפני חודש, כך עולה מסקר שערכה חברת המחקר הגרמנית YouGov בקרב 50 אלף אנשים מארה"ב, בריטניה וגרמניה. המשחק הגיע לסכום זה חמישה שבועות מרגע השקתו ב-6 ביולי, סכום גבוה בהרבה מההערכות הקודמות על הכנסות המשחק, שהוערכו בסכום שנע בין מיליון ל-1.6 מיליון דולר ביום, כלומר עד 64 מיליון דולר לכל התקופה. הסקר גם חושף נתונים מדויקים יותר על היקף ההצלחה של המשחק: 13% מאוכלוסיית הבגירים במדינות הורידו את המשחק ו-90% מהם המשיכו לשחק בו גם אחרי ארבעה שבועות.

 

על פי הנתונים, אחד מכל חמישה שחקנים הוציא סכום כסף כלשהו על רכישת המטבעות הווירטואליים של המשחק במהלך השימוש בו, כאשר בבריטניה וארה"ב בלבד יש לפוקימון גו כ-11 מיליון משתמשים משלמים, 10 מיליון מהם בארה"ב (29% מהשחקנים) ומיליון בבריטניה. הסכום שהוציאו מרבית השחקנים הבריטים שביצעו רכישות במשחק נע בין 80 פני ל-15 פאונד, כאשר בגרמניה הוציאו 9% מהשחקנים (כ-142 אלף איש) יותר מ-100 יורו לאדם.

 

רבע מיליארד דולר ועוד היד נטויה רבע מיליארד דולר ועוד היד נטויה צילום: אי פי איי

 

לשם השוואה, משחק המובייל הפופולרי קלאש רויאל הגיע להכנסות של 125 מיליון דולר בחודש הראשון, כאשר הלהיט קנדי קראש סאגה סגר את 30 הימים הראשונים בחנויות האפליקציות עם הכנסות של 25 מיליון דולר בלבד.

 

בדומה למשחקי מובייל אחרים, גם בפוקימון גו אפשר לשחק ללא השקעה כספית כלל, בעיקר אם נשארים ברובד הבסיסי של תפיסת פוקימונים ולא לוקחים חלק בקרבות מול משתמשים אחרים. המשחק אף מציע דרך אלטרנטיבית להשגת המטבעות הווירטואליים שמשמשים לרכישת עצמים כמו "התקן פיתוי" שמושך פוקימונים לאיזור מסוים במפה או "ביצי מזל" שמכפילות את מספר נקודות הנסיון שהשחק מקבל על כל מהלך מוצלח, באמצעות השתלטות על "מכוני אימון" בהם נערכים הקרבות. אולם דרך זו דורשת זמן ומאמץ גדולים למדי, כאשר לשחקן ממוצע ייקח שבוע כדי להשיג 100 מטבעות וירטואליים ששווים בערכם לדולר אחד.

 

בקרב משתמשי אנדרואיד לבדם עומד כעת מספר ההורדות של המשחק על יותר מ-100 מיליון, כאשר המספר הכולל (יחד עם משתמשי האייפון וכאלו שהורידו אותו באופן פיראטי) הוא לפחות כפול מכך. בחנות האפליקציות של אפל הוא מככב במקום הראשון במצעד ההורדות הכללי ב-51 מדינות מתוך 89 מדינות בהן הוא כבר יצא, לאורך כל החודש האחרון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x