$
אפליקציות

למה הגרסה החדשה של פוקימון גו מעצבנת את המשתמשים?

שני שינויים מרכזיים שניאנטיק עשתה במשחק מעוררים את חמתם של המשתמשים: ביטול הצגת המרחק מהפוקימונים בסביבה הקרובה והודעות אזהרה שמופיעות בכל פעם שמפעילים את האפליקציה

נמרוד צוק 15:4931.07.16
ניאנטיק, יצרנית "פוקימון גו", שחררה הלילה (בין מוצ"ש לראשון) את העדכון הגדול הראשון למשחק הפופולרי, והצליחה לעצבן לא מעט מעשרות מיליוני משתמשיה.

 

העדכון השנוי במחלוקת בגרסה החדשה (0.31 לאנדרואיד ו-1.1 בגרסת האייפון) הוא ביטול הפיצ'ר המציג למשתמשים את המרחק בינם לבין הפוקימונים הקרובים אליהם. בגרסאות קודמות נכלל במסך המפה חלון שהציג עד תשעה פוקימונים שמצויים בקרבת השחקן, כאשר ליד כל אחת מהם הופיע אייקון של אחת עד שלוש טביעות רגל, שסיפק אמדן למרחק של הפוקימון. הפיצ'ר, למרות שפעל באופן לא מדויק, אפשר לשחקנים מתקדמים להיעזר בו כדי לתפוס פוקימונים נדירים, אבל בימים האחרונים חדל מלתפקד והציג ליד כל הפוקימונים את סימן שלוש טביעות הרגל בלבד. בגרסה החדשה החברה בחרה להסיר לחלוטין את ציון המרחק מהמסך במקום לתקן את הבאג, מה שגרר תגובות זועמות רבות בדיונים ברדיט ובמדיה החברתית.

 

במקום לתקן את הבאג, ניאנטיר ביטלה את הצגת המרחק במקום לתקן את הבאג, ניאנטיר ביטלה את הצגת המרחק צילום: אי פי איי

 

שינוי בולט נוסף הוא הודעות האזהרה שמופיעות כעת בכל פעם שמפעילים את המשחק, בנוסף למסך המוכר המציג את דמות הדרקון מעל הגשר ודחק במשתמשים "להיות מודעים לסביבתם". בעקבות הדיווחים הרבים על אנשים שנפגעו בעת ששקעו במשחק (ביניהם לפחות שני ישראלים שהגיעו לחדר המיון), הוסיפה החברה חלון המציג אזהרות הודעות מתחלפות כגון "אל תיכנס לאזורים מסוכנים בעת משחק בפוקימון גו", "אל תשחק בפוקימון גו תוך כדי נהיגה" או "אל תשיג גבול תוך כדי משחק".

 

אחת מהודעות האזהרה שהתווספו לגרסה החדשה אחת מהודעות האזהרה שהתווספו לגרסה החדשה

 

שינויים נוספים כוללים את האפשרות לעצב מחדש את דמות צייד הפוקימונים גם במהלך המשחק ולא רק בעת ההגדרה הראשונית שלו, שיפורים באנימציית הקרבות ובאופן בו מחושבות עוצמות ההתקפות של חלק מהפוקימונים במהלך הקרב, שיפור בצריכת הזכרון של האפליקציה, תיקוני באגים וכמה שינויים בממשק המשתמש, החשוב שבהם הוא העתקת כפתור "העבר את הפוקימון" (שנועד לאפשר המרה של פוקימונים חלשים בנקודות הנחוצות לשדרוג פוקימונים חזקים יותר) ממיקומו הלא נכון בתחתית מסך הפרופיל של הפוקימונים לתפריט נפרד ונגיש יותר.

 

 

המשחק עדיין אינו זמין להורדה מסודרת מחנויות האפליקציות בישראל, אבל משתמשי אייפון בעלי חשבון בחנות האמריקאית יכולים לשדרג בלחיצת כפתור, ומשתמשי אנדרואיד יכולים למצוא עותקים לא רשמיים של הגרסה החדשה באתרי הורדות של אפליקציות מובייל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x