$
המדריך

מדריך כלכליסט

כך תצודו את כולם: 7 טיפים מקצועיים לשחקני פוקימון גו

לא בטוחים מתי לשדרג את הפוקימונים שלכם? לא יודעות איך למשוך יותר פוקימונים? לא גיליתם את הסוד של איבי? כל הטיפים שיעזרו לכם להפוך ללוכדי פוקימונים מדופלמים

נמרוד צוק 14:2729.07.16

פוקימון גו, המשחק שאתם וכל מי שאתם מכירים התמכרתם אליו בימים האחרונים, הוא על פניו משחק פשוט למדי – מסתובבים ברחובות, מוצאים פוקימונים ותופסים אותם באמצעות הפוכדור שלכם. אבל כשמתקדמים במשחק ורוצים לתפוס פוקימונים נדירים וחזקים יותר, להלחם בהצלחה בפוקימונים של שחקנים אחרים ולהשתלט על מכוני אימון, נדרש תחכום גדול יותר והבנה נכונה של המשחק והדקויות שלו. אלו הטיפים החשובים ביותר למי שרוצה להפוך לשחקן מתקדם:

 

1. אל תבזבזו Power Ups על פוקימונים חלשים

בתחילת המשחק מפתה לבצע Power Up לכל פוקימון שתופסים. מדובר בפעולה מיותרת לגמרי שרק תבזבז לכם את "אבקת הכוכבים", אחד משני סוגי המשאבים שנדרשים לשדרוג פוקימונים. אתם רוצים לשמור אותה לשלבים המתקדמים, כשתמצאו פוקימונים חזקים ומיוחדים ותגלו שהשדרוג שלהם עולה הרבה מאוד אבקה. אם אתם זקוקים לפוקימונים חזקים יותר לקרבות, מומלץ להסתפק בפיתוח פוקימון בינוני מדרגה גבוהה יחסית מבלי לעשות לו Power Up.

 

לא כל הפוקימונים נולדו שווים לא כל הפוקימונים נולדו שווים צילום: צילום מסך

 

2. חצי שעה של שכרון חושים

ביצי המזל שמכפילות את מספר נקודות הניסיון שתקבלו מפעולות כמו תפיסה ופיתוח של פוקימונים למשך חצי שעה הן אחד האמצעים היעילים להתקדמות מהירה במשחק, אבל צריך לדעת להשתמש בהן נכון. שני הדברים שיספקו הכי הרבה נקודות ניסיון בזמן מוגבל הם מציאת פוקימונים מסוג חדש ופיתוח פוקימונים (Evolve) חלשים לסוגים חזקים יותר. הסיכוי למצוא פוקימונים מסוג חדש גבוה בעיקר ברמות הנמוכות ובשיטוט באזורים חדשים. כדי להפיק את המירב מפיתוח פוקימונים רצוי לאסוף מספר גדול ככל האפשר של פוקימונים שכיחים כמו וולטאורב או מגנמייט ולהמתין עם השדרוג שלהם עד להפעלת הביצה.

 

 צילום: youtube

 

3.כן לציפור

הפוקימון היעיל ביותר להפקת נקודות ניסיון בשיטה זו הוא Pidgey– הם שכיחים למדי ודורשים 12 Pidgey Candy בלבד כדי להתפתח ולאסוף את אלף נקודות הניסיון שלכם. את הפיג'וטו שתקבלו עדיף לשלוח בחזרה לפרופסור לקבלת קנדי נוסף, אין טעם לבזבז 50 מהם על פיתוח נוסף שלו אלא אם קיבלתם אחת חזקה במיוחד.

 

 צילום: youtube

 

4. למשוך אותם אליך

כולם יודעים איך משתמשים בהתקן הפיתוי (Lure) ובמפיץ הריח (Insence) כדי למשוך אליך פוקימונים, אבל כדי למקסם את התועלת שלהם אפשר להפעיל את שניהם ביחד, ולעשות את זה אחרי שמפעילים את ביצת המזל כדי להכפיל את הניקוד.

 

5. הסוד של איבי

השועל בעל האוזניים הארוכות המכונה Eevee הוא יצור מיוחד, שונה משאר הפוקימונים: כאשר מפתחים אותו הוא יכול להתפתח לשלושה פוקימונים שונים. הבחירה ביניהם אמורה להיות אקראית, אבל יש טריק לא מתועד שזכה לאישור משחקנים רבים ברדיט ובבלוגים: לשנות את שמו של האיבי שרוצים לפתח ל-Pyro, Sparky או Rainer, להפעיל את המשחק מחדש ואז לבצע את פעולת ה-Evolve. הפוקימון אמור להתפתח בהתאמה לפלריאון, ג'ולטיאון או ופוריאון.

 

 

6. הכוח החלש

כאשר עורכים קרבות ידידותיים בג'ים של הקבוצה שלכם במטרה להעלות את הדירוג שלו, הדרך המהירה לעשות זאת היא לא להשתמש בפוקימון החזק ביותר שלכם, אלא דווקא באחד בעל CP מעט נמוך יותר מזה של הפוקימון החלש ביותר מבין אלו שמוצבים בג'ים. כאשר פוקימון חלש מנצח פוקימון חזק יותר היוקרה של הג'ים תזנק במספר נקודות גדול הרבה יותר (סביב 500 בניגוד ל-100 כאשר המצב הוא הפוך). הדרך הקלה לעשות זאת היא להשתמש בסוג פוקימון בעל אפקטיביות רבה ככל האפשר מול סוג הפוקימון נגדו אתם נלחמים או כזה שמצויד במספר נקודות חיים גבוה ככל האפשר ביחס ל-CP.

 

 צילום: youtube

 

7.האותיות הקטנות מנצחות

ברירת המחדל של המשחק היא להציע לכם להשתמש בפוקימונס בעלי ה-CP הגבוה ביותר בקרבות, אבל זו לא תמיד הבחירה האידיאלית. שימו לב למספר נקודות החיים (HP) ולעוצמה של שתי סוגי המכות – לשני פוקימונים מאותו סוג יהיו לרוב נתונים שונים, ולעתים דווקא זה בעל ה-CP הנמוך יותר יהיה אפקטיבי יותר במצבים מסוימים. למי שרוצה ממש להשקיע כדאי לבדוק האם סוג המכות בו הפוקימון מצויד אפקטיבי למאבק בפוקימון מולו אתם מתמודדים, מידע אותו אפשר למצוא בחיפוש ברשת או להבין תוך כדי קרב לפי ההודעות שמופיעות מעל שני הפוקימונים – אם המכות שלכם מניבות את ההודעה "סופר אפקטיבי" מעל היריב והמכות של היריב גוררות את ההודעה "לא מאוד אפקטיבי" מעל הפוקימון שלכם, בחרתם נכון, אם המצב הפוך כדאי לנסות פוקימון אחר.

 

 צילום: youtube

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x