$
אפליקציות

בזן אוסרת על עובדיה לשחק בפוקימון גו במתקניה

פוקימונים בין בתי הזיקוק: חברת בזן נאלצה להוציא פנייה רשמית לעובדיה בה היא מבקשת מהם להפסיק לרדוף אחר היצורים הווירטואליים בשטחי המפעל. נקווה שלא מדובר באתר שכולל פוקימונים נדירים במיוחד

מאיר אורבך 16:2124.07.16

חברת בזן אוסרת על עובדיה לשחק במשחק הפוקימון גו במתקניה, כך נודע ל"כלכליסט". שגעון הפוקימון שכבש את העולם כבר הגיע ללא מעט מקומות מפתיעים, ביניהם אפילו מוזיאון השואה בוושינגטון, וכעת גם חברה ישראלית מתמודדת עם עובדים שמבקשים לתפוס פוקימונים בשטח המפעל או הארגון. במכתב שהוציאה מחלקת משאבי האנוש של החברה לעובדים היא אוסרת שימוש באפליקציה בשטחם של מתחמי הקבוצה.

 

במכתב שהפיצה לעובדים כותבת החברה כי המשחק מהווה סיכון בטיחותי ובטחוני. "השימוש במשחק חודר לפרטיות בטלפונים הניידים, שכן המשחק מקבל הרשאה מלאה לחשבון הגוגל של המשתמש", נכתב.

 

מפעלי בזן בחיפה. האם כאן מתחבאים הפוקימונים הנדירים ביותר? מפעלי בזן בחיפה. האם כאן מתחבאים הפוקימונים הנדירים ביותר? צילום: אלעד גרשגורן

 

בבזן מתייחסים לתנאי השימוש של המשחק במערכות הפעלה מסוג iOS, שכוללים הרשאות גישה נרחבות ויוצאות דופן לחשבון הגוגל של המשתמשים. אם כי חברת ניאנטיק שפיתחה את המשחק כבר הצהירה שמדובר בטעות מצידה ושהיא לא עושה שימוש במידע. בבזן הצהירו כי האפליקציה מהווה תוכנת ריגול ומעקב ואסורה לשימוש במפעל, והוסיפו שמבחינה בטיחותית המשחק מסיט את תשומת הלב וגורם לתאונות ואירועי בטיחות. החברה מבקשת ממנהלי ועובדי החברה לאכוף את ההנחיה.

 

 מבזן נמסר כי האיסור נובע מסיבות של ביטחון ואבטחת מידע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x