שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

כחלון מציע: מס של עד 37 אלף שקל בשנה למשכירי כמה דירות

אדם המחזיק 3 דירות ישלם מדי שנה מס של 10,000 שקל; אדם שמחזיק 4 דירות ישלם 22 אלף שקל, ומחזיקי 5 דירות ומעלה ישלמו 37 אלף שקל; התוכנית עשויה להוזיל את הדירות לרוכשים - אך לייקר את השכירות

עמרי מילמן 11:0522.07.16

מס חדש על משכירי דירות צפוי להיכנס לחוק ההסדרים הקרוב. על פי המהלך שמקדם האוצר, והשר משה כחלון, בעלי 3 דירות ומעלה ישלמו מס מיוחד במטרה לדחוק אותם מהשוק ולצמצם את המחסור בדירות למגורים. התוכנית עשויה להוזיל את הדירות לרוכשים - אך לייקר את השכירות.

 

על פי התוכנית אדם המחזיק 3 דירות ישלם מדי שנה מס של 10,000 שקל; אדם שמחזיק 4 דירות ישלם 22 אלף שקל בשנה בסך הכל; ומחזיקי 5 דירות ומעלה ישלמו סכום כולל של 37 אלף שקל בשנה.

 

דמי השכירות יעלו? דמי השכירות יעלו? צילום: שאול גולן

על פי נתוני רשות המסים, 38 אלף איש בישראל מחזיקים 3 דירות, כ-9,500 מחזיקים 4 דירות וכ-6,000 איש מחזיקים מעל 5 דירות.

 

כאמור, המהלך אמור לשחרר דירות למכירה ובכך להביא להפחחת מחירים, אך מצד שני עלול לפגוע דווקא באוכלוסייה החלשה יותר - ציבור השוכרים, שדמי השכירות שהם משלמים יעלו.

 

באוצר מקווים שהמהלך לא יעלה את מחירי השכירות מאחר וישנם 600 אלף נכסים מושכרים בארץ, ומתוכם רק כ-80 אלף נכסים מסווגים כדירה שלישית ומעלה. ואולם לאוצר אין כל מידע על המיקום של אותן דירות והאם ישנו ריכוז כזה דווקא באזורי הביקוש מה שיעלה עוד יותר את דמי השכירות במקומות אלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x