$
חדשות התקשורת

אקספון חתמה על הסכם שיתוף רשתות עם סלקום: תהפוך לרשת הסלולר השישית בישראל

החברה של חזי בצלאל שפעלה עד כה בתחום האינטרנט זכתה במכרז התדרים של הדור הרביעי ב-2015 נכנסת כעת לשוק הסלולר; ניר שטרן, מנכ"ל סלקום: "זוהי הוכחה כי ניתן לשמר שוק תחרותי תוך עמידה שיוונית בכללי הרגולציה"

אלירן מלכי 09:1612.07.16

חברת סלקום הודיעה היום (ג') כי היא חתמה על הסכם שיתוף רשתות עם חברת אקספון של חזי בצלאל. ההסכם יאפשר לחברת אקספון להיכנס לשוק הסלולר לאחר שזכתה במכרז התדרים של הדור הרביעי בשנת 2015. אקספון תהייה חברת הסלולר השישית בישראל (בנוסף לחברות הווירטואליות הקיימות כיום בשוק). העסקה בוצעה על ידי חברת רוסאריו קפיטל בבעלות ראובן אבלגון, ובנק מזרחי.

 

 

מימין: בצלאל ושטרן מימין: בצלאל ושטרן צילום: אוראל כהן, יונתן בלום

 

בתוך כך, סלקום הודיעה היום כי החלה בהליכים משפטיים כנגד גולן טלקום, שהתארחה על גבי הרשת שלה וחתמה מאחורי גבה הסכם אירוח על גבי הרשת של HOT. סלקום הודיעה כי היא תבקש צו מניעה נגד השלמת העסקה בין גולן ל-HOT. בכך משלימה סלקום את התשובה שלה למהלך של גולן ועומדת לצאת למלחמה עקובה מדם שבסופו של יום אף יכולה לגרום להתמוטטות גולן.

 

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, אמר "מדובר על הסכם שיקדם את תשתיות הסלולר בישראל ויבטיח המשך השקעות בפיתוח רשת דור 4 תוך עמידה בדרישות הרגולציה. אני מאמין כי רק תחרות מבוססת מחיר לצד תחרות על איכות הרשת והשקעה בתשתיות מתקדמות, היא הדרך היחידה להחזיר את ישראל למעמד של מובילה סלולרית עולמית. זוהי הוכחה כי ניתן לשמר שוק תחרותי תוך עמידה שיוונית בכללי הרגולציה.

 

חזי בצלאל, בעל השליטה בחברת אקספון, אמר "זהו יום מיוחד לשוק הסלולר ולצרכן הישראלי, ואני בטוח כי נספק ללקוחותינו שירות איכותי, עם בשורה צרכנית חדשה בישראל".

 

יעקב נדבורני, מנכ"ל חברת אקספון, אמר כי, "אקספון מתעתדת להשיק שירותי סלולר תחרותיים, הוגנים ומתקדמים. כמפעיל חדש, אקספון תבטיח את המשך התחרות בשוק הסלולר לטובת הצרכן. עוד הוסיף, כי בהתאם לרישיון מפעיל בעל תשתית סלולרית, ובהתאם למדיניות משרד התקשורת, חברת אקספון עתידה לבצע בשיתוף עם סלקום השקעות של מאות מליוני שקלים בהקמת רשת סלולר דור 4 בטכנולוגיית LTE, וברשת דור 4 וחצי בטכנולוגיית LTE ADVANCED. השקעות אלו יצעידו את רמת תשתיות התקשורת במדינת ישראל ויביאו להאצת מהירויות הגלישה ופיתוח שירותים מתקדמים כגון IOT ואחרים".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x