חדשות התקשורת

מנכ"ל 018 אקספון איציק בן אליעזר פורש

בן אליעזר מסיים את תפקידו לאחר חמש שנים ויוחלף על ידי יעקב נדבורני, שמונה בסוף יולי לניהול פעילות הסלולר המתהווה של חזי בצלאל

רפאל קאהן ואופיר דור 14:1409.09.15
018-אקספון הודיעה היום (ד') על פרישתו של מנכ"ל החברה, איציק בן אליעזר. את תפקידו ימלא יעקב נדבוני מנכ" ל הקבוצה. בן אליעזר החל את תפקידו לפני כ-5 שנים בהמשך לרכישת החברה בידי איש העסקים חזי בצלאל עבור כ-6.5 מיליון דולר. בן אליעזר נחשב כמקורב לבצלאל ומונה על מנת לקדם את עסקיה של 018.

 

הפרישה של בן אליעזר מגיעה במקביל לניסיונותיה של החברה לחדור לתחום הסלולר, החברה זכתה לאחרונה במכרז של משרד התקשורת להפעלה רשת דור רביעי. עם זאת הקמת רשת מלאה דורשת משאבים רבים שספק אם יש לחברה בשלב זה.

 

בתקופתו של בן אליעזר צמחה אקספון משמעותית, מאלפי לקוחות בודדים לפני חמש שנים לכ-60 אלף מנויי אינטרנט כיום. כמו כן אקספון היתה הראשונה, ביחד עם פרטנר, להשיק חבילה משולבת של תשתית וספק אינטרנט במסגרת הרפורמה בשוק התקשורת הקווית ("השוק הסיטונאי"), שיצאה לדרך באמצע פברואר השנה. בן אליעזר היה מבקר קולני של הדואופול בתחום התשתית של בזק ו-HOT.

 

בין ההישגים העיקריים של בן אליעזר: מיקוד עסקיה של החברה לכיוון המגזר הדתי. החברה למשל מתגאה על כשרות מיוחדת למוצריה מטעם רבנים בכירים והיא מספקת גם שירותי אינטרנט עם סינון תכנים, מיתוג החברה כאחת הזולות בשוק התקשורת הישראלי, וכן שדרוג המערך הטכני שלה. זאת ועוד החברה גם נהנית מתדמית של חברה שנמצאת בשלבי צמיחה.

 

נדב נדבורני. יחליף את בן אליעזר כמנכ"ל אקספון 018 נדב נדבורני. יחליף את בן אליעזר כמנכ"ל אקספון 018 צילום: סיון פרג

 

למרות שהחברה מאוד פופולרית במגזר הדתי והחרדי, היא מחזיקה כיום רק כ-%5 עד 6% משוק התקשורת הישראלי. אך נתח שוק זה צפוי לצמוח עם הגדלת פעילות הסלולר והטלפוניה הנייחת שיתחרו בחבילות הקיימות כיום.

 

נדבורני, שיחליף את בן אליעזר, נחשב לבן טיפוחה של מנכ"לית בזק סטלה הנדלר כאשר עבד תחתיה ב-012. נדבורני שימש כסמנכ"ל השיווק של 012 וכאשר הנדלר עברה להיות יו"ר HOT היא מינתה אותה למנכ"ל פעילות הסלולר של הקבוצה HOT mobile. בעקבות עזיבתה של הנדלר פרש גם נדבורני.

 

לדברי בצלאל, "מחברה קטנה ורדומה, הפכה אקספון לאחת מן השחקנים המבטיחים והרווחיים בתחום התקשורת. תרומתו האישית של איציק, שהשכיל ליצוק לחברה לא רק תכנים חדשים ומאתגרים, אלא כוח אדם מהשורה הראשונה שמאפשר לחברה להוביל בתחום השירות ללקוח מבין חברות הטלקום בארץ (על פי סקרים חיצונים ואובייקטיביים). תרומתו של איציק לאורך השנים תסייע לנו להמשיך ולהתפתח ולכבוש עוד ועוד נתחי שוק בשוק התקשורת הישראלי".

 

בן אליעזר אמר כי "אני מסיים כהונה בת חמש שנים בתחושת סיפוק עצומה, ולאחר שרשמנו הישגים גדולים. בזכות צוות ניהולי חכם וגמיש, מן השורה הראשונה, ועובדים מקצועיים, הצלחנו להצעיד את החברה, מהיותה שחקן משנה הפועל רק בנישה מצומצמת, לחברה מצליחה, משפיעה וחשובה בשוק התקשורת בישראל. החלטתי כי בתום תקופה זו, הגיע הזמן לפנות לאתגרים חדשים. אני מודה לחזי בצלאל, בעל השליטה בחברה, על התמיכה הבלתי מסוייגת, האמון הרב שנתן בי, ובטוח כי התשתית שאני משאיר תוביל את החברה לעולמות החדשים שאליהם היא נכנסת עתה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x