$
חדשות טכנולוגיה

סאטיה נאדלה: "הכלכלה כולה מתעצבת מחדש בראי הטכנולוגיה"

מנכ"ל מיקרוסופט פתח את כנס השותפים השנתי של החברה כשהוא מתייחס לבוטים ולאינטרנט הדברים: "המעבר לענן ואינטרנט הדברים הוא מהפכה שתשנה כל חברה בעולם"

הראל עילם, טורונטו 17:1311.07.16

"אנחנו יוצרים כאן פלטפורמה של הזדמנויות" אמר סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט. "המעבר לענן הוא מהפכה, והיום אנחנו יכולים לקחת את כל המידע בענן ובזמן אמת, בעזרת בינה מלאכותית, ליצור שירותים חדשים שאנחנו לא יכולים לדמיין כרגע". נאדלה אמר את הדברים הערב (ב') בטורונטו, במהלך WPC – כנס השותפים של מיקרוסופט ואחד משני הכנסים המרכזיים של החברה מדי שנה. בפתיחת האירוע עולה לבמה אריאלה, יזמית מקומית מאל סלוודור, המדינה עם שיעורי הרצח הגבוה בעולם, כדי לספר כיצד המיזם שלה – שבו נוער במצוקה מייצר תכשיטים - משתמש במערכת הענן של מיקרוסופט על מנת לחבר כפרים ושכונות שמנותקים כרגע אחד מהשני בגלל מלחמת כנופויות.

 

לפי נתוני החברה, מיקרוסופט היא החברה הגדולה בעולם בתחום שירותי הענן – ו85% מכל חברות הפורצ'ן 500 משתמשות בשירותיה. נאדלה הרחיב על Dynamics 365, המערכת החדשה שהחברה השיקה רק לפני כשבוע, וממזגת בתוכה את כל מערך פתרונות התוכנה שלה לארגונים גדולים, כגון מערכות ניהול לקוחות (CRM) ומערכות ניהול משאבים (ERP). "בעזרת Dynamics, אתם יכולים ליצור אפליקציות אישיות המותאמות לכם, לעסק שלכם ולתפקיד שלכם, ולגשת אליהם מכל מקום בעולם.

 

 צילום: הראל עילם

 

"בימים הקרובים אנחנו נדבר על המהפך הדיגיטלי" מבטיח נאדלה, "הכל נהיה דיגטלי, כל מכונית, כל מקרר, כל עיר וכל חנות. הכלכלה כולה מתעצבת מחדש בראי הטכנולוגיה. אנחנו יכולים לראות איך המהפך הזה משנה את הדרך שבה חברות מתקשרות עם הלקוחות והעובדים שלהם, איך הוא משנה את המבנה העסקי והחשיבה הארגונית. וזה לא רק בארגונים גדולים – המעבר לענן ואינטרנט הדברים ישנה כל חברה בעולם. כל חברה בעולם תהיה חברה דיגיטלית".

 

"המהות של טכנולוגיה השתנתה" אומר ג'ף אימלט, יו"ר ומנכ"ל גנרל אלקטריק, בשיחה עם נאדלה על הבמה. "פעם היית לוקח 30 אנשים ובונה מנוע סילון, היום יש בתוכו יותר חיישנים ממהנדסים. אם היית אומר לי לפני 20 שנה שאנחנו נפתח תוכנה ומערכות בקוד פיתוח, הייתי אומר לך שחברות אלקטרוניקה פשוט לא עובדות ככה. היום הכל השתנה".

 

מחכים לבוטים

נאדלה בן ה-48 נולד באנדה פרדש בהודו. "בלעדיכם, בלי הקהל שנמצא כאן והאקו-סיסטם שמיקרוסופט יצרה, שהביאה את הטכנולוגיה לכל מקום בעולם, לא הייתי יכול לעמוד על הבמה הזו" הוא אומר. "מיקרוסופט תמיד הייתה חברה שמונעת על ידי השותפים שלה – אתם אלו שדוחפים אותנו קדימה".

 

סאטיה נאדלה בכנס מיקרוסופט סאטיה נאדלה בכנס מיקרוסופט צילום: הראל עילם

 

מנכ"ל מיקרוסופט מרחיב גם על החזון שהציג כבר באפריל, בכנס המפתחים Build, המתייחס לבוטים כאל הדור הבא של האפליקציות: "הכוח של המידע שנמצא בענן יוצר הזדמנות. היום אנחנו עדיין צריכים ללמוד איך לעבוד עם פלטפורמות, אפליקציות ומערכות הפעלה. אבל מה אם נוכל ללמד את כל המחשבים בעולם איך להבין אותנו? כל אדם שבונה היום אפליקציות יוכל לבנות בוט במקום זאת, ואלה יתפקדו כממשק מחבר בינינו ובין המידע שלנו".

 

כדוגמה, הוא מראה כיצד בוטים יוכלו לאפשר לנו לעבוד עם מערכות המידע העסקיות שלנו, ולבקש נתונים כמו ההוצאות הספציפיות של חטיבה מסויימת. בקרוב, הוא מסביר, לא נצטרך יותר ללמוד איך לעבוד עם מערכות ניהול הנתונים השונות, אלא נוכל פשוט לדבר עם המחשב ולקבל את כל המידע שאנו זקוקים לו. "זה ישנה לחלוטין את הדרך שבה אנחנו חווים מחשבים, ואני ממליץ לכל מי שנמצא כאן בחדר לחשוב על איך אתם הופכים את האפליקציות שלכם לבוטים, ואיך אתם מחברים את הבוטים האלו לקורטנה" (הסייעת הדיגיטלית של מיקרוסופט, ה.ע).

 

הכותב הוא אורח חברת מיקרוסופט

בטל שלח
    לכל התגובות
    x