אינטרנט

האינטרנט עדיין של כולם: ניצחון משפטי לתומכי נייטרליות הרשת בארה"ב

בית משפט בוושינגטון אשר את כללי נייטרליות הרשת שאוסרים על הספקיות לחסום או לעכב גישה לתוכן וליצור מסלולי "גישה מהירה". החברות מתכוונות לערער על ההחלטה

עומר כביר 15:5515.06.16

ניצחון לתומכי נייטרליות הרשת בארה"ב: בין הדין הפדרלי לערעורים בוושינגטון די.סי דחה עתירה שהוגשה נגד תקנות נציבות התקשורת הפדרלית (FCC) שאוסרות על ספקיות אינטנרט להתערב או לפגוע בתעבורת הרשת שלהן.

 

"מדובר בניצחון לצרכנים ולמפתחים, שזכאים לגישה בלתי מוגבלת לכל הרשת", אמר יו"ר ה-FCC, טום ווילר, בהודעה לעיתונות. עם זאת, הניצחון עדיין לא שלם שכן העותרים – בעיקר ארגוני-גג שמייצגים את חברות הטלקום בארה"ב – צפויים לערער על ההחלטה ולהביא אותה לפתחו של בית המשפט העליון.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

באפריל 2015, אחרי שנים ארוכות של דיונים ועימותים פרסמה ה-FCC שורה של כללים שנועדו להבטיח את נייטרליות הרשת במדינה. אלו אסרו על ספקיות אינטרנט לחסום גישה לתוכן, יישום או שירות חוקי, להאט את קצב הגלישה לאתרים או שירותים מסוימים ובעיקר אסרו ליצור מסלולי "גישה מהירה" שיאפשרו לאתרים לשלם תמורת רוחב פס גדול יותר או שיספקו גישה מהירה יותר לשירותיהן.

 

חברת הטלקום AT&T ושני ארגוני-גג עתרו נגד הכללים, בטענה שה-FCC חרגה מסמכותה בכך שקבעה את הכללים. "הכללים הללו יפגעו בהשקעה העתידית של ספקיות אינטרנט גדולות וקטנות, וכתוצאה מכך בלקוחות", טען ארגון NCTA בעתירה שהגיש. "הם מתעלמים ממאות מיליארדי הדולרים שהושקעו על סמך מדיניות העבר".

 

כעת דחה בית המשפט את הערעור וקובע שה-FCC פעלה במסגרת סמכותה כשקבעה את הכללים החדשים, וכן שהחילה אותם הן על שירותי אינטרנט קווי והן על שירותי אינטרנט סלולרי. "אחרי עשור של דיונים וקרבות משפטיים, הפסיקה מהיום מאשררת את סמכות הנציבות לאכוף את ההגנות החזקות ביותר ברשת – הן בחיבור קבוע והן בחיבור נייד", אמר ווילר. "הפסיקה מבטיחה שהאינטרנט יישאר פתוח, עכשיו ובעתיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x