$
הייטק והון סיכון

weka.io של מייסדי XIV גייסה 32 מיליון דולר

החברה הישראלית פיתחה מערכת שמפשטת את אחסון הנתונים במערכות דאטה סנטר. הגיוס הנוכחי ישמש אותה בין השאר להרחבת מרכז הפיתוח בתל אביב

מאיר אורבך 18:1907.06.16

חברת האחסון הישראלית weka.io שהקומה על ידי חלק ממייסדי חברת XIV השלימה גיוס של 32 מיליון דולר בהובלת קרן ההשקעות של קוואלקום, גמיני ישראל, קרן הון הסיכון האמריקאית nvp ומשקיעים פרטיים. החברה, שנמצאת עדיין תחת מעטה חשאיות, מפתחת מערכות אחסון לדאטה סנטר.

 

החברה שהוקמה ב-2013 מחזיקה משרדים בסן חוזה ותל אביב. בכוונתה להשתמש בכספים מסבב הגיוס הנוכחי כדי להגדיל את מרכז הפיתוח בתל אביב וכדי לחזק את מערך השיווק והמכירות של החברה בארצות הברית.

 

 צילום: שאסטרסטוק

 

החברה מפתחת מערכת שמיועדת להפשיט ולשנות את האופן שבו מיושם האחסון במערכות דאטה סנטר. בין מייסדי החברה לירן צביל, המשמש כטכנולוג הראשי של החברה והיה בעבר ממייסדי חברת XIV שנמכרה לחברת IBM, ומאור בן דיין, אף הוא מ-XIV.

 

מיכאל רעם, נשיא ומנכ"ל החברה אמר: "ההון החדש שגייסנו יאפשר לנו לפתח מוצרים חדשניים נוספים ולהביא לשוק תוכנות חדשות אשר ישנו את שוק האחסון. נשתמש בהון בכדי לזרז את ההקמה של משרדים במספר מקומות נוספים".

 

"אנחנו משקיעים בחברות

שבונות טכנולוגיות שיכולות להביא לשינוי משמעותי בעולם הטכנולוגי", אומר Quinn Li סגן הנשיא העומד בראש קוואלקום ונצ'רס. "לצוות של החברה ניסיון רב במערכות אחסון ואנחנו מצפים לראות איך הם ישנו את עולם האחסון", הוסיף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x