$
הייטק והון סיכון

נחשף בכלכליסט

סינטק מדיה נמכרה תמורת 400 מיליון דולר

העסקה שנחשפה ב"כלכליסט" נחתמה הבוקר. קרן ההשקעות פרנסיסקו פרטנרס רוכשת את סינטק מדיה העוסקת בניהול רשתות טלוויזיה גדולות. המנכ"ל והמייסד אמוץ ירדני צפוי לשלשל לכיסו כ-20 מיליון דולר

גולן חזני 11:4627.04.16

כפי שנחשף ב"כלכליסט" קרן ההשקעות פרנסיסקו פרטנרס רוכשת את סינטק מדיה הירושלמית. לפני מספר דקות נחתמה העסקה במסגרתה תרכוש פרנסיסקו פרטנרס את סינטק מדיה מידי ריברווד האמריקאית תמורת כ־400 מיליון דולר.

 

סינטק מדיה עוסקת בעיצוב, פיתוח, שיווק והטמעה של פתרון תוכנה כולל לניהול פעילות היום־יום של רשתות טלוויזיה גדולות, ועם לקוחותיה נמנות רשתות הטלוויזיה NBC, BBC ו־ABC. בראש החברה עומד המנכ"ל והמייסד אמוץ ירדן. החברה מעסיקה כ-800 עובדים, יותר ממחציתם באזור התעשייה הר חוצבים בירושלים.

אמוץ ירדני מנכ"ל סינטק מדיה אמוץ ירדני מנכ"ל סינטק מדיה צילום: ליאת מנדל

 

המנכ"ל אמוץ ירדני הודה לעובדי החברה ואמר שהוא נרגש מהשותפות החדשה שצפויה לסייע להמשיך לפתח את פעילותה. ירדני שנמנה על מייסדי החברה צפוי ליהנות באופן אישי מהעסקה עם כ-20 מיליון דולר שיזרמו לכיסו. מי שליווה את סינטק מדיה בתהליך הוא עו"ד אבירם חזק מהרצוג פוקס נאמן.

 

סינטק מדיה היא חברה פרטית וככזו תוצאותיה אינן ידועות, אולם על פי הערכות בענף ההכנסות השנתיות שלה הן כ־100–120 מיליון דולר ושיעורי הרווחיות שלה 30%–40%.

 

בשנת 2009 ניסתה סינטק מדיה להשתלט לראשונה על פילת מדיה, המתחרה הישראלית שלה, בהצעת רכש שעוררה סערה גדולה בתעשייה. אז נחשף כי בעלי המניות העיקריים בסינטק הם וולדן ישראל (19.8%), קרדן תקשורת של יוסף גרינפלד (18.5%), אסנד (16.7%), סקויה קפיטל (15.6%), משפחת פישמן (7.7%) והמנכ"ל ירדן (4.7%(. יוסף גרינפלד ואליעזר פישמן מכרו את אחזקתם בעבר ובכך פספסו את האקזיט הנוכחי.

 

עורכי הדין מיה ליקוורניק אסף הראל ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות' ייצגו את פרנסיסקו פרטנרס. עו"ד אודי כנעני מפירט ווילנסקי מזרעי וכנעני ושות' ייצג את סינטק מדיה וריברווד. מי שליווה את סינטק מדיה בתהליך הוא עו"ד אבירם חזק מהרצוג פוקס נאמן.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x