שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תקשורת

בלעדי לכלכליסט

יוצאי 8200 יתפעלו דף פייסבוק של משרד הביטחון

יחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים תשלם 2 מיליון שקל בשנה לחברה של יוצאי היחידה המובחרת לשם תחזוק רשתות חברתיות. הסיבה: לא מוצאים דוברי ערבית

אלירן מלכי 07:5206.04.16

יחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש) של משרד הביטחון החליטה לתקצב ב־2016 את דפי הפייסבוק שלה בס־2 מיליון שקל. הסיבה: לא מוצאים מישהו שכותב בערבית ברמת שפת אם.

 

לצורך קידום דפי הפייסבוק וכתיבת סטטוסים, שכרה מתפ"ש את חברת טרוגנס (Terrogence) המורכבת מיוצאי 8200 ומספקת איסוף, הפקה ודברור של חומרים ברשת כחלק מקמפיין לציבור הפלסטיני שמתפ"ש עומדת להשיק בקרוב. רק לצורך השוואה, התקציב השנתי של כל משרד הביטחון לרשתות החברתיות, להוציא את התקציב הנ"ל, עומד כיום על 20 אלף שקל ומורכב מקידום נקודתי של דף ספציפי המתבצע בעזרת הדוברות הפנימית של המשרד.

המתפ"ש יואב (פולי) מרדכי המתפ"ש יואב (פולי) מרדכי צילום: דובר צה"ל

 

במתפ"ש מסבירים כי הם רואים את עצמם כשותפים למאמצי ההסברה הלאומית בזירה הפלסטינית ולשם כך הם מסתייעים בשירותיה של חברה בעלת ניסיון בניהול פרויקטים דומים עבור משרדי ממשלה וגפים בטחוניים ומתמחה בניטור הפעילות ברשתות החברתיות אל מול הזירה הפלסטינית. שי ארבל, מנכ"ל חברת טרוגנס, אמר כי "זהו פרויקט של שנה לעת עתה והמטרה היא להכין את המתפ"ש לעבודה עצמאית. זה פרויקט שאין בו הרבה רווח. פרויקט כזה אנחנו עושים יותר מפטריוטיות. כולנו באים מהמערכת, כל החברה עושים מילואים כך שאנחנו עושים את זה בשמחה".

 

ממתפ"ש נמסר כי "היקף ההתקשרות מוערך בעשרות אלפי שקלים בחודש וכולל הקצאת כוח אדם ייעודי המתמחה בזירה הערבית־פלסטינית, ניטור הרשתות 24/7, צוות תגובות לרשתות החברתיות, הפקת חומרי וסרטי הסברה ועוד. לעומת דוברי אנגלית שקיימים בצורה נרחבת בצבא, קיים קושי לגייס דוברי ערבית ברמת שפת אם. המטרה הסופית היא להכשיר כוח אדם לתחום, בשאיפה שבסוף התהליך נוכל לבצע את הפרויקט באמצעים פנימיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x