$
הוועידה המוטסת
הוועידה המוטסת גג עמוד

עמק הסיליקון הוא חלק בלתי נפרד מארץ ישראל של הקדמה

האבות המייסדים של הציונות חלמו על עמק יזרעאל, לא על עמק הסיליקון אבל עמק הסיליקון יכול לסייע לחלום הציוני. דברים של מו"ל כלכליסט בוועידה המוטסת

יואל אסתרון 12:0306.04.16

אנחנו בדרך לסן פרנסיסקו, לעמק הסיליקון, הארץ המובטחת 6 פלוס, משאת הנפש של אומת הסטארטאפ, אליה נכספים היזמים הנועזים, מחוז הרילוקיישן, הרחק מהעמקים שאליו נכספו אבותינו, נפש יהודי הומייה.

 

האם זה הרגע, האם זה המקום, לדבר על ציונות? אני חושב שזה בדיוק המקום ובדיוק הזמן, וגם בדיוק הקהל הנכון.

 


 

 

אנחנו כותבים על ההייטק הישראלי, עורכים כנסים על הנושאים החמים של ההייטק, יוזמים תחרויות סטארטאפים. אנחנו דורשים מהרגולטורים לא להפריע לצמיחה של ההייטק, מלווים באהדה כל גיוס הון וכל אקזיט. בקיצור – אנחנו איתכם. לכן, מותר לנו גם לבקש משהו. בין הגיוס המלהיב לאקזיט המרהיב, תסתכלו מסביב מה קורה בחברה הישראלית. אל תשאלו מה המדינה הזו עשתה בשבילכם, כשהכשירה את המוחות היצירתיים במערכת החינוך, ב-8200, באוניברסיטה או בטכניון – אלא מה אתם יכולים לעשות בשביל המדינה. ותודה לג'ון קנדי.

 

יואל אסתרון, מו"ל "כלכליסט" יואל אסתרון, מו"ל "כלכליסט"

 

יש לא מעט חברות הייטק שכבר אימצו את הערכים האלה של התנדבות אישית, סיוע, תרומה לקהילה, ואני כמובן לא מדבר על כסף, אלא על זמן ואנרגיה. על השתתפות פעילה בשיח הישראלי על דמוקרטיה, חינוך ותרבות, מדע וטכנולוגיה. עשרות אלפי החלוצים של ההייטק הישראלי הם הסיכוי שלנו להתחרות ולהתמודד בעולם המפותח ולא להישאר מאחור. כי למרבה הצער, אומת הסטרטאפ פורחת בחברה הישראלית, שלא כולה צומחת באותו קצב, אם להתבטא בעדינות, והיא סובלת ממחלות של העולם השלישי.

 

עמק הסיליקון שאליו אנחנו טסים עכשיו מושך אליו את המוחות הטובים ביותר מכל העולם. אין לי מלה רעה להגיד על הישראלים שבוחרים לחיות כאן, בליבת היצירה הטכנולוגית. להיפך - אנחנו חיים בעולם שטוח. ישראלים צריכים להיות במקום שבו הדברים קורים, בעמק הסיליקון, בדיוק כמו הסינים והקוריאנים, כדי ליצור ולספוג ולהביא בחזרה את הידע והיצירתיות הביתה.

 

התנועה הערנית בין ישראל לבין עמק הסיליקון הוא חיונית להייטק הישראלי. כל ישראלי שבא לכאן לכמה שנים הוא כמובן אינדיבידואל שעשה את הבחירה האישית שלו, אבל ביחד, על הקהילה הישראלית בעמק הסיליקון מוטלת גם החובה לחשוב איך ההייטק הישראלי, ומדינת ישראל בכלל, יכולים ליהנות מהפירות של הנוכחות הישראלית המשמעותית כאן.

 

האבות המייסדים של החלום הציוני חלמו על כיבוש עמק יזרעאל, לא על עמק הסיליקון, אבל עמק הסיליקון יכול לסייע לחלום הציוני לפרוח, אם נדע להפיק את התועלת מהגשר האנושי בין ישראל לבין קליפורניה. במובנים רבים, עמק הסיליקון הוא חלק בלתי נפרד מארץ ישראל השלמה. של הקדמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x