$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

אילו שאלות לביל גייטס נמאס לשמוע?

מייסד מיקרוסופט התארח בסשן שאלות ותשובות ברדיט, במהלכו שיתף סרטון וידיאו בו הוא עונה על שאלות שכיחות וגם שחזור מדויק של תמונה שלו מ-1973

נמרוד צוק 15:0209.03.16
האתגרים החשובים ביותר בפניהם עומדת האנושות ב-20 השנים הקרובות, כתב אתמול (ג') ביל גייטס בתשובה לאחת השאלות בסשן שאלות ותשובות (הרביעי במספר) שקיים באתר רדיט, הם פיתוח טכנולוגיות זולות יותר לייצור חשמל שיפתרו את בעיית גזי החממה, מציאת תרופות למחלות מדבקות קשות כמו פוליו, מלריה ואיידס, ופיתוח כלים שישפרו את היכולת של מורים ללמד ושל תלמידים ללמוד.

בציוץ שקידם את הדיון בטוויטר הזדהה גייטס באמצעות צמד צילומים: אחד שמראה אותו שוכב על שולחן עמוס ניירות וספרים ומדבר בנינוחות בטלפון, צילום שחור-לבן עתיר אווירה מ-1973, ולצדו שחזור של אותו הצילום שנעשה בימים האחרונים.

 

ביל גייטס עושה TBT ביל גייטס עושה TBT צילום: Gates notes

 

בנוסף, גייטס העלה ליוטיוב סרטון אנימציה קצר (שהגיע כמעט ל-200 אלף צפיות) בו הוא מפרט מהן השאלות הכי שכיחות שהוא שומע מאנשים: מתי לדעתך יהיו לנו מכוניות אוטונומיות? ("כבר בימי חיי, ויהיו אפילו ערים שיאסרו כניסת מכוניות נהוגות על ידי נהג אנושי"), האם היית רוצה לחיות לנצח? ("אני לא בטוח שזה יהיה רעיון מוצלח כל כך כי קשה לדעת איך העולם יראה") והאם זה קשה להכיר חברים חדשים? ("יש לי כבר הרבה חברים ותיקים אז כנראה שלא יצא לי ליצור עוד חברויות חדשות רבות").

 

 

בתשובה לשאלה, שהגיעה למקום הראשון מבין כלל הדיונים בשיחה, אמר גייטס כי הוא אופטימי בנוגע לאפשרות של פריצות דרך מדעיות שיובילו לחיסול מוחלט או כמעט מוחלט של מחלות אלו בעתיד הקרוב. בתשובה לשאלה פופולרית נוספת, על הרגלי הרכישה שלו, הוא אמר שלדעתו מרבית האנשים מפתחים אותם בגיל בית הספר התיכון, ושהוא לא נוהג להוציא הרבה כסף על בגדים ותכשיטים.

 

בסשן דומה שערך בשנה שעברה דיבר גייטס על תשוקתו ללימוד שפות חדשות, על הסכנות שבבינה מלאכותית ועל היתרונות בהפיכת מי ביוב למי שתיה נקיים, וזכה ל-27 אלף תגובות בסך הכל. הפעם הסתכם הדיון ב--12,400 תגובות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x