$
חדשות טכנולוגיה

שבוע טכנולוגי

לפרוץ או לא לפרוץ, זו השאלה

אפל אומרת לא ל-FBI ומעוררת סערה, 5 דרכים להאיץ את תפקוד המחשב, לאן נעלם הסאמרטפון ב-14 שקל, מייסד וויקיליקס מתראיין ל"כלכליסט" והחברות הישראליות שביקרו בברצלונה השנה

כתבי כלכליסט 08:0326.02.16

הקרב על הפרטיות

פרשת אפלגייט הסעירה את עולם הטכנולוגיה בשבוע האחרון. מאז סירבה יצרנית האייפון לסייע ל-FBI לפרוץ למכשיר של מבצע הטבח בסן ברנרדינו, עלו ובאו בזה אחר זה ראשי חברות הענק והתייצבו לצד אפל או לצד ה-FBI. מנכ"ל אפל, טים קוק לא חסך שבטו מהממשל האמריקאי ושחרר שפע של התבטאויות פומביות בנושא.

מתי טים קוק הפך לאביר הפרטיות? מתי טים קוק הפך לאביר הפרטיות?

 

לפני שקונים מחשב חדש

יש לכם מחשב מעט ישן והעדכון לווינדוס 10 מקשה עליו לתפקד? לפני שאתם שוקלים קנייית מחשב חדש, כדאי לנסות לפחות אחד מ-5 הטיפים הבאים.

 

הבטיחו לנו סמארטפון ב-14 שקל 

לפני כשבוע הוכינו בתדהמה לשמע הבשורות מהודו: יוזמה של הממשלה המקומית לייצר סמארטפון שיעלה לצרכן 14 שקל בלבד. אולם העיתונאים ההודים שקיבלו את המכשיר לסקירה מוקדמת גילו ששם היצרנית הסינית נמחק ממנו בטיפקס. החברה ההודית טוענת בתגובה שמדובר רק בדוגמה למבנה הכללי של המכשיר ולא במכשיר עצמו.

 

ג'וליאן אסאנג' מדבר

ג'וליאן אסאנג', מייסד אתר וויקיליקס, בראיון נדיר ל"כלכליסט". האם הוא מסכים עם הטענה שלמידע שחשף היו השפעות שוליות בלבד והאם המחיר האישי ששילם היה שווה את זה.

 

ג'וליאן אסאנג' מייסד ומנהל אתר וויקיליקס ג'וליאן אסאנג' מייסד ומנהל אתר וויקיליקס צילום: איי פי

 

אנחנו על המפה

תערוכת המובייל הגדולה בעולם הנערכת בברצלונה (MWC) כללה השנה גם דוכן של מכון הייצוא הישראלי. החברות הישראליות הציגו פיתוחים בכמה מהתחומים המסקרנים והמרתקים ביותר בעולם המובייל: מערים חכמות ועד מציאות מדומה.

 

תערוכת המובייל בברצלונה תערוכת המובייל בברצלונה צילום: GSMA

בטל שלח
    לכל התגובות
    x