$
חדשות טכנולוגיה

"השקת נטפליקס בישראל מהווה מבחינתנו ניסוי שנועד ללמוד את השוק"

מנהל החדשנות של נטפליקס, כריס ג'אפי, אמר ל"כלכליסט", כי כרגע התוכנית היא "שבישראל ישודרו כל התכנים בהפקת נטפליקס"

הראל עילם, לאס וגאס 23:5106.01.16

"השקת נטפליקס בישראל מהווה מבחינתנו ניסוי שנועד ללמוד את השוק" - כך אמר הערב (ד') ל"כלכליסט" כריס ג'אפי, מנהל החדשנות של נטפליקס, זמן קצר לאחר השקתו הרשמית של שירות הסטרימינג הפופולרי בישראל.

 

"אנחנו רוצים להבין תוך כדי תנועה מה חשוב לכל שוק", הוסיף ג'אפי. "אנחנו רוצים לנוע מהר. אי אפשר לחקור כל שוק לעומק. אנחנו נלמד תוך כדי עבודה. אחרי שנכנסו לדרום אמריקה הבנו שדיבוב חשוב במקומות מסוימים, ולכן עבדנו על זה. אבל לקח לנו זמן להבין את זה כי תמיד הלקוחות הראשונים הם המאמצים המוקדמים שמבינים בטכנולוגיה, והם רוצים לראות את סדרות המקור בשפת המקור".

 

בית הקלפים. "הייתה לנו בעיה" בית הקלפים. "הייתה לנו בעיה" צילום: netflix

 

ג'אפי התייחס גם לתכנים שיהיו זמינים לקהל הישראלי: "כרגע התוכנית היא שבישראל ישודרו כל התכנים בהפקת נטפליקס. עם בית הקלפים הייתה לנו בעיה, כי הזכויות שלהם נמכרו בתחילת הדרך, לפני שתכננו להיכנס לישראל. בעתיד, כל הסדרות והעונות החדשות יושקו בישראל ובכל העולם באותה שעה כמו בארה"ב”.

 

בנוגע לעובדה שנכון לעכשיו התכנים בשירות לא זמינים עם כתוביות בעברית אמר ג'אפי שנכון לעכשיו אין לחברה תוכניות ספציפיות לעשות זאת, אך שהיא לא פוסלת את האפשרות שבעתיד יהיו כתוביות בעברית.

 

 

נכנסת לישראל

 

זמן קצר לאחר שמנכ"ל החברה ריד הייסטינגס הכריז מעל במת כנס הטכנולוגיה CES על התרחבות החברה לכ-140 שווקים נוספים, בהם השוק הישראלי, הפך שירות הסטרימינג זמין לגישה עבור משתמשים ישראלים. השמועות על הגעתו לארץ החלו להתפרסם במהלך החודשים האחרונים, אבל לא זכו עד כה לאישור מהחברה. עד כה, הכניסה לאתר השירות מישראל הציגה למבקרים הודעה שהבהירה כי הוא עדיין לא זמין לגישה מהארץ. כעת מוצג בכניסה דף הבית הסטנדרטי באנגלית שמאפשר להירשם אליו באמצעות כרטיס אשראי או באמצעות חשבון פייפאל. בשלב זה השירות עדיין לא זמין עם ממשק משתמש עברי ואינו כולל תכנים מקומיים.

 

המחיר מתחיל ב-7.99 דולר לחודש לגרסה הבסיסית שמאפשרת צפייה בסוג אחד של התקן (כגון טלוויזיה חכמה, מחשב או טאבלט), ללא תמיכה ב-HD. ב-9.99 דולר לחודש מקבלים את החשבון הסטנדרטי שכולל שידורי HD ושני סוגי התקנים, ובמחיר 11.99 דולר לחודש מקבלים תמיכה בארבעה סוגי התקנים ובאיכות אולטרה HD, עבור תכנים הזמינים בפורמט זה. ההרשמה כוללת את החודש הראשון בחינם, עם אפשרות לבטל את המנוי ללא התחייבות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x