$
חדשות טכנולוגיה

לגלוש ב-360 מעלות: סמסונג מציגה דפדפן אינטרנט שמיועד לגלישת VR

למגוון המוצרים שתומכים במציאות מדומה נוסף לאחרונה דפדפן חדש שכולל שליטה קולית ואופטית, וכמובן צפייה בסרטונים

רפאל קאהאן 07:5905.12.15

היצרנית הקוריאנית הציגה דפדפן אינטרנט שכולל שליטה באמצעות קול או מבט, תמיכה ב-HTML5, צפייה בסרטונים ב-360 מעלות וגם מקלדת וירטואלית.

  

סמסונג אינה השם הראשון שקופץ לראש כשמדברים על מציאות וירטואלית, אוקולוס של פייסבוק למשל או משקפי גוגל (מציאות רבודה) מוכרים יותר. אך גם לסמסונג יש פרויקט מציאות וירטואלית והיא בנתה עבורו דפדפן אינטרנט, אפליקציה בסיסית שהייתה חסרה עד כה בתחום.

 

דפדפן "אינטרנט" של סמסונג דפדפן "אינטרנט" של סמסונג צילום: יצרן

 

האינטרנט, שמו של הדפדפן שסמסונג בחרה בצניעות מופגנת, הוא פיסת תוכנה מרשימה שמספק הצצה לכמה מהאפשרויות שטכנולוגיית המציאות הווירטואלית יכולה לספק למשתמשים. הוא מאפשר למשל לצפות בסרטונים ב-360 מעלות וכן תומך בפורמט HTML5 הפופולרי.

 

עם זאת החידושים העיקריים והמעניינים ביותר מגיעים בדמות מנגנוני שליטה חדשניים. הראשון שבהם מתבסס על שליטה קולית, אלמנט שאמנם אינו חדשני לכשלעצמו - אך שמיושם היטב במסגרת "האינטרנט". אמצעי השליטה השני הוא המבט - המשתמש יכול לכוון את מבטו לעבר מקלדת וירטואלית שמופיעה על מסך המשקפיים ולבחור את האותיות, המספרים או הסימנים שברצונו להקליד.

 

המקלדת עצמה מתבססת על מקלדת אנדרואיד סטנדרטית, מהסיבה הפשוטה שהדפדפן זמין בינתיים אך ורק עובר מכשירי הטלפון של סמסונג - סדרת הגלקסי S6 וכן פאבלטי הנוט 4 ו-5. בנוסף, סמסונג מציעה גרסת בטא להורדה מחנות האפליקציות של אוקולוס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x