$
חדשות טכנולוגיה

אוניברסיטה ניצחה את אפל בתביעה, עשויה לקבל מאות מיליונים

אוניברסיטת ויסקונסין זכתה בתביעה, הנוגעת לפטנט מ-1998 שעוסק בפעילות מעבדי מובייל. הענקית האמריקאית השתמשה בו באייפון ובאייפד וסכום הפיצויים יכול להאמיר ל-862 מיליון דולר

רפאל קאהאן 12:0414.10.15

אוניברסיטת ויסקונסין זכתה בתביעת פטנטים נגד אפל וסכום הפיצויים שתקבל יכול להגיע ל-862 מיליון דולר. כך, על פי פסיקה של בית משפט מקומי בוויסקונסין אמש. סוכנות רויטרס דיווחה שהתביעה מתייחסת לפטנט שנרשם ב-1998 ונוגע לייעול פעולת שבבים.

את התביעה הגישה האוניברסיטה אשתקד דרך זרוע ניהול הקניין הרוחני שלה. על פי החלטת המושבעים, שבבי A7, A8 ו-A8X שהתקינה אפל במכשירי האייפון 5 ו-6 וכן במספר דגמי אייפד השתמשו בטכנולוגיה שפותחה באוניברסיטה ללא כל אישור או הסדר בין שני הצדדים.

 

שבב ה-A7, שמפר את הפטנט האמור שבב ה-A7, שמפר את הפטנט האמור צילום: איי אף פי

 

אפל, מצידה, טענה שרישום הפטנט עצמו היה תקף והיא אף פנתה למשרד הפטנטים הפדרלי כדי שיבחן את העניין - אך זה האחרון דחה את טענות החברה באפריל. סכום הפיצויים עשוי להשתנות לרעת אפל אם השופט יקבע שמדובר בהפרת פטנט ביודעין.

 

גם A9 ו-A9X, שבביה האחרונים של אפל שמפעילים את מכשירי האייפון 6S ו-6S פלוס שלה, חשודים בהפרת הפטנט - והאוניברסיטה כבר הגישה בקשה לפתיחת הליכים לגביהם. ההחלטה הנוכחית של בית המשפט עשויה להוביל את אפל להסדר, אך יתכן שתערער לערכאה עליונה, כפי שעשתה במקרה של המשפט המתוקשר שניהלה נגד סמסונג. אוניברסיטת ויסקונסין תבעה בעבר גם חברות גדולות אחרות בגין הפרת הפטנט האמור, בראשן תביעה נגד אינטל מ-2008, שנסגרה מחוץ לבית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x