$
אפליקציות

פייסבוק מרחיבה את מנעד הרגשות: מוסיפה שישה אימוג'יז במקום כפתור דיסלייק

לאחר שמארק צוקרברג הודיע כי החברה עובדת על כפתור דיסלייק להבעת אמפטיה בתגובה לפוסטים עצובים, היום נחשף כי מדובר כבר בשישה כפתורים: לב, סמיילי המום, סמיילי צוחק, סמיילי מסמיק, סמיילי עצוב וגם סמיילי כועס. כיצד זה יעבוד?

נמרוד צוק 19:2008.10.15
לפני כמה שבועות עורר מארק צוקרברג גלים של שמועות וספקולציות כשהבטיח להוסיף לפייסבוק סוג כלשהו של כפתור "דיסלייק" שיתאים להבעת אמפטיה לפוסטים עצובים או קשים - ועתה נפתרה התעלומה, עם הכרזה של החברה על הוספת "תגובות" - אייקונים אופציונליים שיאפשרו להחליף את הלייק בשורה של אמוג'יז חלופיים. סמנכ"ל המוצר של פייסבוק, כריס קוקס, חשף אותה לפני שעה בפוסט שפרסם, הכולל סרטון הדגמה.

 

רשימת האופציות תכלול, בשלב הראשון לפחות, ששה אייקונים חדשים אותם ניתן יהיה לבחור מתפריט צף רוחבי שיופיע (בממשק המשתמש של אפליקציית המובייל) לאחר לחיצה ארוכה על כפתור הלייק - לב (Love), סמיילי צוחק (הא הא), סמיילי מחייך / מסמיק (Yay), סמיילי המום (וואו) סמיילי עצוב וסמיילי כועס. גם אייקון הלייק יעבור שינוי גרפי ויופיעו בלבן על רקע עיגול כחול.

 

מתוך סרטון ההסברה של פייסבוק מתוך סרטון ההסברה של פייסבוק צילום: פייסבוק

 

 

כדי להוסיף לפוסט את הסמלונים האלטרנטיביים, המשתמש צריך להחליק עם האצבע על התפריט (שיציג את האמוג'י הנבחר בגרסה מוגדלת בשילוב אנימציה) ולהרים אותה מהמסך כדי לבחור בו. בתחתית הפוסט, במקום רשימת השמות של המשתמשים שעשו לייק, תוצג רשימת האייקונים להם הוא זכה עם מספר שמציין את מספר האנשים שבחרו בסוג האייקון הזה.

 

בשלב הראשון יופעל הפיצ'ר החדש במהדורה נסיונית בקרב משתמשים בספרד ובאירלנד בלבד, החל ממחר (שישי). "זה איננו כפתור דיסלייק, למרות שאנו מקווים כי הוא מספק מענה לרוח הבקשה הזו. למדנו מהן התגובות השכיחות ביותר שמתמשי פייסבוק מפרסמים, וניסינו לעצב סביבן חווית שימוש כיפית ואלגנטית", כתב קוקס בפוסט.

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x