$
חדשות טכנולוגיה

מארק צוקרברג מפתיע: "פייסבוק עובדת על כפתור Dislike"

לדברי מייסד הרשת החברתית, מטרת הכפתור שיושק בקרוב תהיה להביע אמפתיה במקרים כמו מוות במשפחה, ולא לבקר תכנים של גולשים אחרים. "אנשים שואלים על הכפתור הזה במשך שנים"

דור צח 22:5815.09.15

אחרי המתנה רבה שלוותה בשלל שמועות, פייסבוק מודיעה רשמית כי היא מפתחת כפתור "דיסלייק". את הדברים אמר מייסד הרשת החברתית מארק צוקרברג, באירוע שאלות ותשובות שנערך הערב (ג') במטה פייסבוק במנלו פארק.

 

(אילוסטרציה) (אילוסטרציה)

 

בניגוד למצב באתרים כמו יוטיוב או רדיט, כפתור הדיסלייק המתוכנן של פייסבוק לא נועד לבקר תכנים באופן שלילי, ולא יהיה היפוכו של כפתור הלייק. במקום זאת, הסביר צוקרברג, מטרת הכפתור תהיה להביע אמפתיה.

 

רבים ממשתמשי האתר מכירים את המצב שבו הם מעוניינים להראות הזדהות עם מכר שעבר חווייה מעציבה, אך נמנעים מללחוץ לייק מחשש שהדבר ייתפס כאילו הם שמחים. צוקרברג הזכיר בהקשר זה פוסטים על משבר הפליטים מסוריה, וכאלה העוסקים במוות במשפחה.

 

"לא כל רגע בחיים הוא רגע טוב", אמר מייסד פייסבוק, והוסיף: "אנשים שואלים על כפתור הדיסלייק במשך שנים, והיום ניתן להצהיר שאנחנו בדרך להשיק אותו". פייסבוק לא נקבה בתאריך שבו ייכנס הכפתור לשימוש, אך צוקרברג הביע תקווה שהדבר יקרה בקרוב. "זה מסובך באופן מפתיע ליצור אינטראקציה כל כך פשוטה", אמר.

 

"חלק מהאנשים ביקשו מאיתנו להוסיף כפתור Dislike, לאחר שרצו לומר לאחרים 'הדבר הזה לא טוב'", אמר צוקרברג בראיון משנת 2014. "זה לא משהו שאנחנו חושבים שהוא טוב לעולם, אז אנחנו לא הולכים לבנות את הכפתור הזה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x