$
מכשירים ומדריכים

גוגל רוצה למכור לכם מכשירי אנדרואיד בחמישים דולר

ענקית החיפוש השיקה לפני כשנה את One - תוכנית נרחבת להתאמת מכשירי אנדרואיד למדינות עולם שלישי. לאחר שהפרויקט נכשל, גוגל מנסה להשיק אותו מחדש בהודו - עם תגית מחיר נמוכה יותר לטלפונים החכמים

נמרוד צוק 15:5310.08.15

גוגל משיקה מחדש את תוכנית הסמארטפונים המוזלים שלה, אנדרואיד One, בהודו עם יעד חדש ושאפתני יותר - ענקית החיפוש מעוניינת כעת לכבוש את הסגמנט הדומיננטי של מכשירים הנמכרים ב-50 דולר או פחות. מרבית הלקוחות בהודו שרוכשים סמארטפון מוציאים עליו סכום שנמוך מחמישים דולר.

 

החברה החלה לדחוף את תוכנית אנדרואיד One המקורית לפני כשנה. One היא בעצם סטנדרט תעשייה שגוגל הגדירה עבור מכשירי אנדרואיד מוזלים, בטווח מחירים של 100 דולר. הסטנדרט נועד להבטיח שכל המשתמשים יקבלו חווית שימוש יציבה, טובה ואחידה. כל מכשיר אנדרואיד One חייב לכלול, לכל הפחות, מסך בגודל 4.5 אינץ', מצלמה אחורית של 5 מגה-פיקסל וקדמית של 2 מגה-פיקסל, 1 גיגה-בייט זכרון, מעבד בעל ארבע ליבות במהירות שעון של 1.3 גיגה-הרץ והתקנה נקיה של אנדרואיד. עדיין לא ידוע באיזה מפרט יידרשו היצרניות לעמוד עבור המכשירים ברמת המחיר הנמוכה יותר של 50 דולר.

 

מכשירי אנדרואיד וואן מכשירי אנדרואיד וואן

 

גוגל השיקה את One לראשונה בהודו, ובהמשך החלה לפעול גם במדינות מזרח-אסייתיות נוספות כגון סרי לנקה, בנגלדש ונפאל, והגיעה לאחרונה גם לטורקיה. בהודו, גוגל עבדה יחד עם יצרניות מקומיות דוגמת  מיקרומקס, קרבון וספייס. עם זאת, מכשירי אנדרואיד One לא רשמו הצלחה מרשימה בהודו - או בשאר המדינות המתפתחות שבהן הושקו. "התוצאות בשטח לא עמדו בציפיות שלנו", הודה רג'אן אנדאן, מנהל התוכנית בשיחה עם הפייננשל טיימס. הסיבה העיקרית לכשלון, לטענתו, היו קשיים בשרשרת האספקה.

 

מכשירי אנדרואיד בסיסיים (בעיקר של יצרניות סיניות כגון חוואווי) במחירים נמוכים של 50 ואף 100 דולר אמנם נמכרים בהודו במספרים גדולים במיוחד, אבל לא תמיד מספקים חוויית משתמש טובה מספיק, לפי תפיסתה של גוגל. עם זאת, התוכנית בסופו של דבר נועדה על מנת לאפשר לגוגל להגדיל את  אחיזתה והכנסותיה משוק הפרסום הדיגיטלי בהודו - שוק בעל פוטנציאל עצום, שצפוי להגיע ב-2017 לחצי מיליארד איש המחוברים לאינטרנט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x