שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

HOT תחלק הטבות ב-14 מיליון שקל לכל לקוחותיה - כחלק מפשרה בתביעה ייצוגית

הסכם הפשרה אושר בתביעה נגד HOT בגין המשך גביית תשלומים מלקוחות שביקשו להתנתק. בין ההטבות שתחלק HOT: ערוצים לצפייה ללא תשלום, סרט ב-VOD וקו טלפון ביתי שני ללא תשלום

אופיר דור 15:0022.07.15

חברת HOT תחלק לכל לקוחותיה הטבות בהיקף של 14 מיליון שקל לפחות ובנוסף תעביר תרומה לעמותה בגובה 4.2 מיליון שקל. כך הוסכם בהסכם פשרה בתביעה ייצוגית נגד HOT שאושר היום (ד') בבית המשפט המחוזי.

 

התביעה הייצוגית הוגשה במקור ב-2010 וכעת חמש שנים לאחר מכן מגיעה לסיומה. התובע הייצוגי יוני בן סימון, שיוצג על ידי עוה"ד גור אוזן וירון אלון, הצטרף ל-HOT במסגרת מבצע בהתחייבות ל-36 חודשים. על פי נספחי המבצע במסגרתו הצטרף, ברגע ש-HOT מפסיקה שידורי ערוץ שהוזמן על ידי המנוי, הוא יכול להתנתק משירותי החברה ללא קנס והתחייבות. בסוף 2009 ביקש התובע להתנתק בעקבות ביטול שידורי ערוץ הולמרק אך לא נותק והמשיך להיות מחויב במשך שלושה חודשים וגם אחרי שנאסף ממנו הציוד של HOT.

 

התובע הגיש בקשה לתביעה ייצוגית בשם כל לקוחות HOT בשבע השנים שקדמו לבקשה שביקשו להתנתק משירותיה אך HOT המשיכה לחייבם בניגוד לחוק. במסגרת התביעה הצהירה HOT כי ביצעה יישור קו והשיבה ללקוחות שחויבו בדמי מנוי לאחר בקשת ההתנתקות את כספם רטרואקטיבית. הצהרה זו אומתה על ידי בודק מטעם בית המשפט. אולם הכספים הוחזרו ללא ריבית ובנוסף לא זכו הלקוחות שחויבו שלא כדין לפיצוי בגין עוגמת נפש.

 

ממיר של HOT. הלקוחות יקבלו ערוץ ללא תשלום לחצי שנה ממיר של HOT. הלקוחות יקבלו ערוץ ללא תשלום לחצי שנה

 

בשל כך, לאחר שלושה גלגולים אושר כאמור היום הסכם הפשרה. במסגרת ההסכם יזכו כל לקוחות HOT לסרט חינם ב-VOD שיפתח לצפייה עבורם. בנוסף יוכלו כל לקוחות HOT בטלוויזיה לקבל הטבה של ערוץ ללא תשלום למשך חצי שנה. בין הערוצים שניתן יהיה לבחור נמנים ערוצי ספורט גולד, ספורט לייב, ערוצי האוכל, הטיולים והבריאות. לקוחות שכבר מנויים על ערוצים אלו יוכלו לבקש ולקבל זיכוי בגינם לתקופה של חצי שנה.

 

אפשרות חלופית שיוכלו לקוחות האינטרנט של HOT לבחור היא שירות אינטרנט אלחוטי חינם למשך שנה ללא תשלום. לחלופין לקוחות יוכלו גם לקבל קו טלפוני ביתי נוסף לשנה ללא חיוב בדמי מנוי.

 

שווי ההטבות ללקוחות לא יפחת כאמור מ-14 מיליון שקל. ההטבות יוצאו לאחר שההסכם ייכנס לתוקף בתום התקופה בה ניתן לערער עליו, ו-HOT תחויב לפרסם את ההטבות המוצעות ללקוחות. התובע הייצוגי שחויב ב-826 שקל שלא כדין, יפוצה בגמול של 435 אלף שקל. שכר הטרחה שישולם לעורכי הדין יעמוד על 1.25 מיליון שקל.

 

עו"ד ירון אלון, שותף ומנהל תחום התובענות הייצוגיות במשרד הורוביץ, אבן, אוזן ושות', מסר בתגובה כי "אנו מברכים על אישור הסדר הפשרה. הציבור ככלל וקהל לקוחותיה של HOT עומדים לקבל פיצוי משמעותי על עוול אשר נמשך שנים ארוכות ובא לכדי סיום. אנו מזמינים את קהל לקוחות HOT להמשיך ולעקוב אחר הפרסומים המתאימים, על מנת לוודא שיזכו לקבל את מלוא ההטבות, בסך 14 מיליון שקל אשר אושרו בהסדר הפשרה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x