$
חדשות טכנולוגיה

אייסר מתרסקת; דיווחה על ירידה של 30% בהכנסות

בניגוד למתחרות כלנובו ואסוס, החברה הטייוואנית לא הצליחה לתפוס נתח שוק בזירת המובייל ותלויה במכירות ה-PC. נתונים מתוך הדו"ח הרבעוני של אייסר מראים שהיא נמצאת בשפל בו לא היתה מאז 2006

הראל עילם 13:3514.07.15
שוק המחשבים האישי ממשיך להצמטק - ואיתו יצרניות המחשבים המובילות: אייסר הטייוואנית הציגה אמש (ב') חלק מהתוצאות הרבעוניות שלה והנתונים מדאיגים. בראש ובראשונה הודיעה על ירידה של יותר מ-30% בהכנסותיה, שעמדו ברבעון האחרון על 1.9 מיליארד דולר בלבד. זה הרבעון הגרוע ביותר של החברה מאז תחילת 2006.

בניגוד ליצרניות מחשבים מובילות אחרות כגון לנובו או אסוס (גם היא חברה טייוואנית), אייסר התקשתה להמציא את עצמה מחדש ולתפוס נתחי שוק מחוץ לקטגוריית ה-PC. בשנתיים האחרונות היה נראה לרגע ששוק ה-PC התייצב, אבל 2015 הייתה שנה רעה מאוד עד כה למחשבים אישיים. לפי חברת המחקר גרטנר, מכירות המחשבים האישיים ירדו ב-5% ברבעון הראשון של 2015 וב-9.5% ברבעון השני.

 

אולטרה-בוק של אייסר אולטרה-בוק של אייסר

 

כל יצרניות המחשבים הגדולות סבלו מהירידה הזו, אפילו לנובו שרשמה צמיחה בתקופה שכל שאר השוק הצטמק. אייסר אמנם שמרה על המקום החמישי ברשימת היצרניות, אבל בפועל נפגעה יותר מכל יצרנית מחשבים אחרת בעולם. ברבעון האחרון איבדה כ-20% מהמכירות שלה, שנפלו לרמה של 4.55 מיליון מחשבים בלבד.

 

אייסר עצמה הסבירה את הירידה החדה במכירות המחשבים האישיים ברבעונים הראשונים של 2015 בהשקה המיוחלת והקרובה של מערכת ההפעלה ווינדוס 10; מכירות המחשבים תמיד יורדות לפני השקה של מערכת הפעלה חדשה ומזנקות לאחריה. אייסר מקווה שהאסטרטגיה החדשה שלה, שמתמקדת בלפטופים היברידיים ומחשבים לגיימרים, לצד כרומבוקים זולים, תתגלה כהימור הנכון שיגדיל את מכירותיה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x