שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

המשבר ביוון

שירותי אפל ופייפאל הפסיקו לפעול ביוון

הגבלות ההון שהטילה הממשלה בעקבות משבר החובות המסלים במדינה, הובילו לכך שלא ניתן לבצע רכישות באפסטור ובאייטיונס

שירות כלכליסט 17:4705.07.15
משבר החובות המסלים ביוון יצר לא מעט בעיות בשבועיים האחרונים במדינה, כולל סגירת הבנקים והגבלות סכום המשיכה בכספומטים. כתוצאה מכך, התפתחה בעיה נוספת: שירותים מקוונים שמחייבים תשלום בכרטיס אשראי לחברות זרות לא פועלים כסדרם.

 

בבאזפיד דיווחו כי הגבלות הון שהטילה הממשלה, כולל איסור על הוצאת כספים מהמדינה, הובילו לכך שלא ניתן לבצע רכישות באייטיונס, ובאפסטור של אפל, כולל הורדת אפליקציות חדשות. בנוסף, מרבית התושבים אינם מצליחים להשתמש בשירות התשלומים PayPal. באופן כללי, כל שירות מקוון שמחייב הכנסת פרטי כרטיס אשראי, אינו פועל עבור היוונים.

 

הודעת השגיאה שקיבלו משתמשים יוונים כשניסו לרכוש אפליקציות באפסטור של אפל הודעת השגיאה שקיבלו משתמשים יוונים כשניסו לרכוש אפליקציות באפסטור של אפל צילום: twitter / IphoneHellas

 

מאפל לא מסרו תגובה, בעוד ש-PayPal מסרו: "אנחנו עוקבים אחר המצב ביוון ואחר התקדמות המשא ומתן בין המדינה והנושים שלה. בשל החלטות הממשלה היוונית להטיל מגבלות הון, העברת כספים מבנקים יווניים ל-PayPal וכן העברות מחוץ למדינה על ידי כל כרטיס או חשבונות בנק, אינם זמינים בשלב זה".

 

היוונים פנו למדיה החברתית כדי להתלונן על המצב. משתמש טוויטר בשם פיליפ דראגומיס לדוגמה צייץ: "אפל סטור לא מוכן לקבל כרטיסי אשראי יוניים. איך אלכסיס (ציפרס, ראש הממשלה) יוריד את הגרסה האחרונה של קנדי קראש?"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x