$
חדשות טכנולוגיה

לא מחכים לאמזון: Flytrex הישראלית השיקה רחפן למשלוחים

היזמים יריב בש ועמית רגב הוציאו לשוק רחפן מסחרי הניתן לשליטה על ידי השולח ומקבל המשלוח. מחיר ההשקה שלו: 750 דולר

אסף גלעד 20:1422.06.15

אמזון הכריזה שהיא מקדמת רחפנים למשלוחים ואפילו מגייסת לשם כך עובדים בישראל, אך טרם הוכיחה שהיא עושה צעד בכיוון. היזמים הישראלים יריב בש ועמית רגב החליטו שלא לחכות לענקית המסחר והשיקו היום (ב') רחפן משלוחים מסחרי הניתן לשליטה על ידי השולח ומקבל המשלוח - לחצו כאן כדי לראות איך הוא עובד.

  

הרחפן שעלותו 750 דולר במחיר ההשקה מכיל את כל הרכיבים לשליטה באמצעות אפליקציה, בכלל זה מצלמת גו-פרו, ערכת שליטה המספקת את נקודת המבט של הרחפן (FPV), רכיב GPS ותקשורת מדור 3. החברה מספקת גם אפליקציה הניתנת להורדה על ידי המקבל והשולח ולשליטה על ידי שניהם. משלוחי הרחפנים יחלו רק מחודש אוגוסט ומחירם המלא לאחר מבצע ההשקה יעמוד על 1,100 דולר.

 

יריב בש יריב בש צילום: יובל חן

 

כיצד זה עובד? השולח ממקם את העצם למשלוח על הרחפן, קובע נקודת יעד על המפה ומשגיח על ההמראה. ניתן גם לשלוח לאדם מסוים והאפליקציה תזהה את מיקומו לפי איכון ה- GPS שלו, כל עוד הסכים לכך מראש, כמובן.

 

בכדי למנוע תאונות אפשריות, על מקבל המשלוח להשגיח על תהליך הנחיתה. "אתה מאשר לו שיתחיל להנמיך, ומהרגע הזה אתה לא חייב לגעת בכלום. זה בתנאי שכשאישרת את קבלת הרחפן בעת ההמראה שלו, המיקום שלך היה מדוייק", אומר בש, ממייסדי החברה. "ברגע שאישרת נחיתה, הרחפן יידע לנחות לבד, אבל אם המיקום לא לרוחך, אתה יכול לתקן".

 

בחברה הצעירה מועסקים 6 עובדים. שני המייסדים, בש ורגב, לא גייסו הון לקיום החברה, אלא בשלב זה מתקיימים ממכירות הרחפנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x