שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

אורנג' העולמית: פועלים לסיום ההתקשרות עם פרטנר בישראל

ההודעה באה בעקבות דבריו של מנכ"ל אורנג' העולמית, סטפן רישאר, כי היה רוצה לצאת מישראל כבר מחר אם היה יכול. בהודעתה של אורנג' נכתב כי היא אינה מערבת שיקולים פוליטיים בהחלטה. פרטנר בהודעה לבורסה: "לאורנג' אין זכות לסיים את ההסכם עם פרטנר מטעמי נוחות"

אופיר דור 17:1204.06.15

אורנג' העולמית פרסמה לפני זמן קצר כי החברה פועלת לסיום ההתקשרות עם פרטנר בישראל. הצעד הדרמתי מגיע בעקבות דבריו אמש של מנכ"ל פרנס טלקום העולמית מחזיקת מותג אורנג', סטפן רישאר, שאמר בקהיר כי היה רוצה לסיים את מערכת היחסים עם המפעילה הישראלית שמשתמשת בשמה "tomorrow" אם היה יכול, אבל הבהיר כי הדבר כרוך "בסיכון עצום" בנוגע לקנסות ועונשים.


 

בהודעה שפרסמה אורנג' העולמית נכתב כי היא מפעילת טלקום וככזאת הדאגה הראשונה שלה היא להגן ולקדם את ערכי המותג שלה בשווקים בהם היא נוכחת. בשום מקרה הקבוצה אינה מערבת שיקולים פוליטיים.

 

בקבוצת אורנג' אין נוכחות תפעולית בישראל. יש לה הסכם מיתוג עם חברת פרטנר, היא אינה בעלת מניות בפרטנר ואין לה כל השפעה על האסטרטגיה או על התפעול בחברת פרטנר.

 

איציק בנבנישתי מנכ"ל פרטנר הנכנס היום. מניף את דגל ישראל איציק בנבנישתי מנכ"ל פרטנר הנכנס היום. מניף את דגל ישראל

 

הסכם המיתוג אשר נחתם עם פרטנר לפני רכישתה של אורנג' על ידי פרנס טלקום בשנת 2000 הוא הסכם המיתוג ארוך הטווח היחיד שיש לאורנג' העולמית, ובהתאם למדיניות פיתוח המותג שלה אורנג' אינה מעוניינת להמשיך בהתקשרות בארצות בהן היא אינה מפעילה את שירותי הטלקום. בהקשר זה, וכאשר החברה מחוייבת להסכמים קיימים, תפעל אורנג' לסיים את ההסכם עם פרטנר הישראלית.

 

יצויין כי ההסכם בין אורנג' לפרטנר חודש רק לפני חודש וחצי (9.4.15) והוארך בעשר שנים.

 

בהודעה לבורסה מתייחסת פרטנר למשבר מול אורנג וכותבת כי "בהתאם לתנאים של ההסכם על המותג, לאורנג' אין זכות לסיים את ההסכם עם פרטנר מטעמי נוחות. אמירת מנכ"ל אורנג' עלולה לפגוע בערכו של המותג בישראל, ועלולה להיות לכך השפעה שלילית על עסקי החברה, בין היתר, אם פרטנר תזוהה בטעות כחלק מקבוצת אורנג' הצרפתית, אף שהיא איננה כזו. עם זאת, אנו עדים לשיח ציבורי ער הכולל גם אמירות התומכות ומחזקות את פרטנר, לרבות אמירות חיוביות מצד שרים וחברי כנסת. פרטנר איננה יכולה בשלב הזה לאמוד את הנזקים העלולים להיגרם כתוצאה מאמירת מנכ"ל אורנג' ופועלת בכל האמצעים לרשותה להקטנת הנזק, לרבות בדרך של הבהרה לציבור בישראל כי פרטנר הינה חברה ציבורית ישראלית בשליטת קבוצת סבן קפיטל".

 

 
בתוך כך, בטקס האזכרה לחללי אלטלנה שהתקיים אחר הצהריים (ה') הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו להודעתה של אורנג' כי היא מפסיקה לעבוד בישראל. "המחזה האבסורדי, שבו הדמוקרטיה שומרת זכויות האדם, מדינת ישראל, מתגוננת מפני מטחי טילים ומנהרות טרור ואז סופגת גינויים אוטומטיים וניסיונות חרם – המחזה האבסורדי הזה לא יסולח" אמר ראש הממשלה. "אני קורא לממשלת צרפת להתנער פומבית מהאמירה האומללה ומהפעולה האומללה של חברה שנמצאת בבעלות חלקית שלה. במקביל אני קורא לטובים בידידינו לומר בקול רם, ברור וצלול – שהם מתנגדים לכל סוג של חרם על מדינת היהודים מבלי להתנות התנגדות זאת בדבר".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x