$
אפליקציות

שזאם מתרחבת מזיהוי שירים לזיהוי חפצים

האפליקציה הפופולרית השיקה תכונת סריקת עצמים וקישורם לפרסומות, אתרים ולינקים אחרים. המטרה היא לאפשר למשתמשים לקבל מידע על מוצרים, פרסומות לסרטים ועוד - ולהחזיר את החברה לרווחיות בעזרת חוזי פרסום גדולים

נמרוד צוק 17:4701.06.15
אחרי שהרחיבה את יכולות הזיהוי התכנים של שזאם מעבר לזיהוי שירים גם לזיהוי פרסומות ותוכניות טלוויזיה, מוסיפה יצרנית האפליקציה הפופולרית אפשרות חדשה: זיהוי ויזואלי של עצמים בעולם האמיתי, עליה הכריזה החברה בסוף השבוע.
היכולת החדשה תשמש בעיקר ככלי לשותפים עסקיים של החברה, שיוכלו להשתמש בה כדי ליצור חיבורים מסוגים חדשים בין העולם הממשי לעולם הדיגיטלי. בין החברות הראשונות שעושות בה שימוש אפשר למצוא את רשת החנויות טארגט, דיסני, האחים וורנר, הוול סטריט ג'ורנל, יצרנית המים המינרלים אוויאן ואת תאגיד המדיה טיים. בין השותפים הטכנולוגיים אפשר למצוא את אפל וגוגל.

 

אפליקציית שזאם אפליקציית שזאם

 

הפי'צר החדש פועל באמצעות לחיצה על אייקון מצלמה חדש שנוסף לאפליקציה וצילום עצם, אותו המשתמש אמור לזהות על פי לוגו שזאם שיופיע עליו. בנוסף ניתן להשתמש בשיטה המסורתית יותר של זיהוי קוד QR. כאשר האפליקציה תזהה את העצם היא תפתח על גבי המסך את דף התוכן הרלוונטי. דיסני, לדוגמה, משתמשת בו במסגרת פרסומת לסרט "טומורולנד"; ההוצאה לאור "הרפר קולינס" תאפשר לסרוק כריכות של ספרים חדשים כדי לקבל מידע נוסף עליהם, ואולפני האחים וורנר שילבו אותו בקמפיין האוסטרלי לסרט הבא בסדרת באטמן.

 

מיליארד הורדות. ורווחים?

 

"הפיצ'ר החדש שהוספנו יאפשר ללקוחות לצפות בתכנים נוספים, לשתף אותם, לקנות מוצרים ולקבל הצעות מיוחדות משותפים עסקיים", אמר מנכ"ל שזאם ריץ' ריילי בראיון לאתר פורצ'ן. הפוטנציאל עבור חברות לחיבור תכנים לעצמים בעולם האמיתי כולל לדבריו אריזות מוצרים, מודעות פרסומת מודפסות, ספרים ותקליטרים, כאשר עבור המפרסמים היתרון הגדול טמון בתפוצה הרחבה של שזאם ובכך שמשתמשיה רגילים להשתמש בה לסוג דומה של אינטראקציה.

 

לשאזאם, שנוסדה ב-1999, יש כיום כ-100 מיליון משתמשים פעילים בחודש, מתוך כחצי מיליארד איש שהורידו והתקינו אותה, לפי נתוני החברה. בינואר האחרון היא הוערכה בכמיליארד דולר במסגרת גיוס הון של כ-30 מיליון דולר, אם כי מאז 2006 החברה איננה רווחית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x