$
אפליקציות

מוזיקה זה לא מספיק: שזאם רוצה לזהות פרסומות ומותגים

אפליקציית זיהוי השירים הפופולרית מחפשת אפיקי רווח חדשים: בין היתר, תשלב יכולות מציאות מוגברת לזיהוי מותגים ופרסומות כדי להציג לצרכן מידע על מוצרים שמעניינים אותו. בנוסף, תזכה לגרסה מיוחדת לשעונים חכמים

נמרוד צוק 22:1308.01.15
אפליקציית זיהוי השירים שזאם לא מסתפקת בלספר לכם מהו השיר שמתנגן עכשיו ברדיו או בפאב: השנה היא תמשיך להרחיב את פעילויותיה בתחומים רווחיים יותר כמו פתרונות לעולם הפרסום וגרסאות לשעונים חכמים. כך סיפר מנכ"ל החברה ריץ' ריילי בראיון לאתר The Next Web.
אחת התכונות החדשות שיתווספו לאפליקציה בחודשים הקרובים היא יכולת להפוך פרסומות סטטיות במגזינים מודפסים לחוויית מציאות מוגברת - למשל, כאשר המשתמש יביט דרך מצלמת הסמארטפון על מודעה של מכונית מתוצרת יגואר הוא יקבל תצוגה אינטראקטיבית של פנים המכונית שמאפשרת לשוטט בתוך מבט פנורמי של תא הנוסעים על ידי הטיית המכשיר מצד לצד. לדברי ריילי, פתרונות מסוג זה יאפשרו למותגים לפתח דרכים חדשות להגביר את מעורבות הצרכנים בקמפיינים.

 

אפליקציית שזאם אפליקציית שזאם

 

חידוש נוסף באפליקציה יהיה יכולת לבצע "שזאם ויזואלי" במהלך שופינג כדי לקבל מידע נוסף על המוצרים שהמשתמש מתעניין בהם. עדיין לא ברור אם יהיה מדובר בזיהוי אוטומטי של המוצר עצמו או בטכנולוגיה בסגנון קוד QR שתדרוש מהיצרנים להוסיף אלמנט ויזואלי כלשהו לעטיפת המוצרים.

 

לזהות שירים גם מפרק היד

 

שזאם תנסה לרכב על טרנד השעונים החכמים ההולך ומתעצם כדי לאפשר את השימוש באפליקציה ללא צורך להוציא את הסמארטפון מהכיס, הסביר ריילי. הוא טרם פירט כיצד החברה מתכננת ליישם את היכולת החדשה במוצרים ספציפיים כמו האפל ווטש או סמסונג גיר, אבל אמר כי החזון הוא לאפשר למשתמש השעונים לבצע זיהוי של שירים ותכנים אחרים באמצעות פקודות קוליות בלבד.

 

לשזאם יש כיום כ-100 מיליון משתמשים פעילים, כ-34% יותר ממספרם ב-2013 והיא זכתה לחצי מיליארד הורדות מאז יציאת האפליקציה לשוק ב-2008, על פי נתונים שפרסמה באוגוסט. בקיץ גייסה החברה 40 מיליון דולר מהמיליארדר המקסיקני קרלוס סלים, לפי הערכת שווי כוללת של 400 מיליון דולר. בחודשים האחרונים החלה החברה להרחיב את פעילות האפליקציה לתחומים נוספים כמו זיהוי פרסומות טלוויזיה וקולנוע, ובגרסה האחרונה שלה נוספו לה יכולות חדשות כגון האזנה לפלייליסטים ופיד המציג את השירים שזוהו על ידי חברי הפייסבוק של המשתמש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x