$
חדשות טכנולוגיה

רשמית: אינטל קונה את אלטרה ב-16.7 מיליארד דולר

זוהי הרכישה הגדולה ביותר בתולדות ענקית השבבים; אלטרה מתמחה בפיתוח שבבי בקרי רשתות טלפוניה, רכב וציוד IT. הרכישה נועדה לחזק את יכולות מוצרי אינטל לשווקי המחשוב הארגוני ואינטרנט הדברים

אסף גלעד 16:1101.06.15

עסקת ענק נוספת בענף השבבים יוצאת לדרך בתוך שבוע. לאחר רכישת ברודקום על ידי אוואגו בשבוע שעבר ב-37 מיליארד דולר, הודיעה אינטל אחר הצהריים (ב') כי היא תרכוש את יצרנית השבבים אלטרה (Altera) תמורת 16.7 מיליארד דולר.

זוהי העסקה הגדולה בתולדות אינטל, כחלק מאסטרטגיית אינטרנט הדברים החדשה של החברה. העסקה מהווה פרמייה של כ- 15% על מחיר המנייה של אלטרה. 

 

מעבד אינטל מעבד אינטל

 

אינטל רוכשת את אלטרה, לדבריה, כדי לחזק את יכולות השבבים שלה בתחומי המחשוב הארגוני ומרכזי הנתונים וכן בתחום אינטרנט הדברים. אינטל ידועה בעיקר בשבבים שלה למחשבים אישיים, מחשבים ניידים ושרתים ארגוניים.

 

אלטרה, לעומתה, מתמחה בשבבים לרשתות טלפוניה, מכוניות וציוד מחשוב ארגוני. השבבים שלה ניתנים לתכנות ייעודי ובכך ניתן לשנות את תפקודם בהתאם לצרכי הלקוחות.  כיום מותקנים שבבי אלטרה במערכות אחסון מידע, רישות תחנות בסיס סלולריות ורשתות אלחוטיות שונות וכן במערכות מיתוג ברשתות תקשורת ארגוניות. בצורה זו תוכל אינטל להרחיב את השוק שלה ממחשבים אישיים בעיקר, גם לתחומי התקשורת והאחסון מבוססי הענן, אינטרנט הדברים ולהתקנים ניידים.

 

ההשתלטות העוינת כשלה

 

זהו הניסיון השני של אינטל לרכוש את אלטרה. מוקדם יותר השנה הגישה החברה הצעה להשתלטות עוינת על מניות אלטרה, שנדחתה על ידי בעלי המניות של אלטרה בחודש אפריל. למעשה, היום (ב') נקבע כמועד האחרון לדיון על ההצעה במחיר הנוכחי.

 

"האסטרטגיה של אינטל היא להרחיב את עסקי הליבה שלנו לסגמנטים רווחיים ומשלימים נוספים", אמר בהודעה לעיתונות מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ'. "עם רכישה זו, נלך לצעד הבא בחוק מור כדי ליצור פתרונות שלא יהיו רק טובים יותר, אלא גם בעלי ביצועים משופרים. בין אם זה אומר לפתח את תחום הרשתות, מרכזי נתונים בענן או לצמוח בסגמנט אינטרנט הדברים"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x