$
חדשות טכנולוגיה

אלון מאסק: אנשי גוגל עלולים לבנות רובוטים מרושעים בטעות

היזם תיאר את חששותיו ממיזמי האינטליגנציה המלאכותית של גוגל ואמר כי הם עלולים להזיק לאנושות - ואף כינה אותם "זימון שד שלא נוכל לשלוט בו". כך, לפי ביוגרפיה חדשה שעוסקת במאסק ופועלו

נמרוד צוק 12:1925.05.15
אלון מאסק, מייסד טסלה, פייפאל וחברת הטיסות האזרחיות לחלל ספייס X חושש מפני האפשרות שמייסדי גוגל, לארי פייג' וסרגי ברין, יבנו צי של רובוטים בעלי בינה מלאכותית שיזיקו למין האנושי.
על פי ספר חדש שהוציא בשבוע שעבר עיתונאי בלומברג אשלי ואנס, שעוסק במאסק ופועלו ("אלון מאסק: טסלה, ספייס X והחיפוש אחר העתיד הפנטסטי"), זהו אחד החששות המרכזיים של המיליארדר האקסצנטרי, כפי שסיפר לו מאסק בארוחת ערב.

 

פייג', טען בשיחה מאסק מהיכרותו האישית הקרובה עם מייסד גוגל, הוא אמנם אדם שוחר טוב אבל הדבר רק עלול להפוך את הסיכון לממשי יותר, מאחר והדבר יגרום לו להאמין שהמערכות שהחברה תבנה תמיד ימלאו אחר הוראות המפעילים וישמשו למטרות חיוביות - "אני לא אופטימי, הוא עלול לבנות משהו מרושע מבלי להתכוון", צוטט מאסק.

 

אלון מאסק אלון מאסק

 

נושא הבינה המלאכותית שתצא משליטה מעסיק את מאסק כבר זמן רב, מסתבר - באוקטובר האחרון הוא אמר כי היא עלולה להיות האיום הגדול ביותר על המין האנושי אם חברות פרטיות יפתחו ויפעילו אותה ללא רגולציה ממשלתית מספקת, במהלך דברים שנשא בכנס באונ' MIT. "הפיתוח של בינה מלאכותית עלול להיות דומה לזימון שד שלא נוכל לשלוט בו", הוא אמר.

 

פוקח עין על חברות טכנולוגיה

 

לטענתו של ואנס, שהושמעה בראיון שנתן לביזנס אינסיידר, העניין של מאסק בבינה מלאכותית החל בשלב מוקדם בחייו כאשר קרא ספרי מדע בדיוני שתיארו טכנולוגיות כאלו ואת השלכותיהן האפשריות, ולדבריו ייתכן כי ההשקעות של מאסק בחברות שעוסקות בתחום נועדו לאפשר לו לפקוח עין על הפעילות שלהן, ולא נועדו לשמש השקעה כלכלית גרידא.

 

בין ההשקעות ופריצות הדרך האחרונות של גוגל בנושא הבינה המלאכותית אפשר למצוא את המכונית האוטונומית עליה היא עובדת בשנתיים האחרונות, אלגוריתם מדויק במיוחד לפענוח תמונות שפורסם בנובמבר האחרון, רכישת חברת Deep Mind בשנה שעברה ב-400 מיליון דולר ובחודש במרץ האחרון, הצגה של מערכת נסיונית שמסוגלת ללמוד כיצד לשחק במשחקי וידאו של קונסולת אטארי 2600 ויכולה לנצח את מרבית השחקנים האנושיים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x