$
אינטרנט

בגלל הגרפיטי הדיגיטלי: גוגל מקפיאה את שירות עריכת המפות שלה

לאחר מספר מקרים של השחתת נתונים והעלאת תכנים גסים ופוגעניים לשירות המפות שלה, ענקית החיפוש הודיעה כי באופן זמני לא תאפשר יותר למשתמשים להשתמש בכלי העריכה. לא ידוע כעת מתי השירות צפוי לחזור, אבל החברה מבהירה שמדובר ב"ימים רבים"

נמרוד צוק 19:0912.05.15

לפני כחודש גוגל מצאה את עצמה בלב שערוריית רשת חדשה, לאחר שאחד ממשתמשי שירות המפות שלה - הידוע רק תחת שם המשתמש nitricboy - העלה לשירות איור גס. האיור הראה את דמות האנדרואיד המוכרת היטב של מערכת ההפעלה של החברה, משתינה על הלוגו של אפל. האיור הזה מוקם בשירות המפות באזור פקיסטן, ליד העיר ראלפינדי - מה שרק החמיר את הבעיה.

 

האיור היה רק האחרון בשורה של מקרים של השחתה דיגיטלית. לפני כן נוספו למפה השחתות אחרות כגון סמיילי עצוב ולצידו המשפט "מדיניות הפיקוח של גוגל היא קשקוש". במקום שבו ממוקם הבית הלבן, הוסיף משתמש אחר בית עסק מזויף שקיבל את השם "אדוארד סנו-דן", כמחווה למדליף המפורסם.

 

הגולשים ניצלו את כלי העריכה הפתוחים של גוגל הגולשים ניצלו את כלי העריכה הפתוחים של גוגל צילום: google maps

 

הבוקר (ג'), גוגל החליטה לעשות מעשה והכריזה על השבתה זמנית של Map Maker, הכלי שמאפשר למשתמשים להציע שינויים ועדכונים למפות שלה. כל מקרי ההשחתה נעשו בעצם דרך כלי העריכה, שעד כה אפשרו למשתמשים לבצע שינויים ללא כל פיקוח. החברה גם הסירה את האיור, וכעת מבטיחה שהיא מפתחת כלי שיאפשר לה לפקח ולנטר את כל השינויים שמשתמשים מבצעים במסד הנתונים שלה.

 

משתמשים אשר ינסו כעת להכנס לכלי העריכה, יקבלו הודעה בלשון:  "גוגל Map Maker אינו זמין באופן זמני החל מה-12 במאי. אני מתנצלים על ההפרעה שהשבתה זו עלולה לחולל במיזמי המיפוי שלכם". לחיצה על כפתור "פרטים נוספים" שמצורף להודעה מובילה לפוסט בקבוצת הדיון של השירות, שנכתב על ידי מנהלת המוצר פאבית'רה קנאקארג'אן. "במהלך החודשים האחרונים, אנו חווים התקפות הולכות ומתעצמות שמטרתן להספים את גוגל מפות. המקרה האחרון היה מצער במיוחד - משתמש בולט בקהילה בחר ליצור מתיחה גדולה על גבי המפה", כתבה.

 

השינויים שהחברה מיישמת כעת בתהליך אישור השינויים במפות, הסבירה קנאקארג'אן, מחייב את החברה לאשר בצורה ידנית כל שינוי שבוצע על ידי המשתמשים. היא נימקה את ההחלטה לסגור את כלי העריכה בכך שאמרה: "ייקח יותר מכמה ימים עד שנפתור את הבעיה, ובהתחשב במצב, זה יהיה בלתי הוגן שנבקש ממשתמשים להמשיך ולהציע שינויים".

 

זהותו האמיתית של nitricboy לא נחשפה, אבל מעיון בדף המשתמש שלו אפשר לראות שהוא ביצע לא מעט מקרי השחתות והטרלות - כמו למשל הוספת הלוגואים של פייסבוק וטוויטר למפות שונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x