$
חדשות טכנולוגיה

חדשות טובות לסמסונג: הגלקסי S6 נמכר מהר יותר מכל גלקסי S שקדם לו

החברה צופה לחצות את קו 10 מיליון המכירות תוך פחות מחודש. ספקיות בעולם דיווחו על מלאי שאוזל במהירות על אף שהוזמנו 20 מיליון טלפונים וגורמים בתעשייה מעריכים שהמכירות יגיעו ל-55 מיליון יחידות. בנוסף, נודע כי הטלפון החדש יקר במיוחד לבנייה

ניצן סדן 09:2715.04.15
עדיין לא ידוע כמה מכשירי גלקסי S6 לדגמיהם נמכרו מאז ההשקה הרשמית ביום ו' האחרון - אך לפי דיווח של בלומברג, נראה שמדובר בלהיט מכירות. סמסונג צופה להגיע ל-10 מיליון מכירות תוך 26 ימים וספקיות ברחבי העולם הזמינו מלאי של 20 מיליון טלפונים. מדובר בנתונים מעולים עבור הענקית הקוריאנית.

ספקיות סלולר בארה"ב דיווחו על קצב מכירות כפול משל הגלקסי S5 וספקיות במזרח דיווחו על מלאי שאוזל במהירות. לפי הערכת חברת מחקר קוריאנית, מכירות הגלקסי S6 צפויות לחצות את קו 55 מיליון היחידות. חשוב לזכור שאלו הערכות בלבד ושנתונים רשמיים ייחשפו כנראה רק בדו"ח הרבעוני של סמסונג.

 

תור לרכישת הגלקסי S6 בסינגפור תור לרכישת הגלקסי S6 בסינגפור

 

הגלקסי S6 הוא מכשיר מרשים, שמשלב בין עיצוב נאה וביצועים מעולים כמעט בכל תחום (בדיקת "כלכליסט" מצאה את זמן הסוללה, למשל, מאכזב יחסית). הדיווחים האופטימיים על קצב המכירות הם חדשות מצוינות עבור סמסונג, שעברה שלושה רבעונים קשים, בשל נתוני מכירות מאכזבים שהציג הגלקסי S5.

 

הטלפון הושק באותו היום בו הושק האפל ווטש, שעון אפל הראשון. עדיין לא ידוע כמה שעונים נמכרו ואפל ממלאת פיה מים - אך לפי מספר הערכות, היקף המכירות נמוך משמעותית מהצפוי ועומד על כמיליון מכשירים בלבד. מדובר בנתונים מרשימים ביחס לשוק השעונים החכמים כולו, אך רחוקים מאוד מהערכות האנליסטים, שצפו נתוני מכירות כפולים ומכופלים.

 

כמה עולה לבנות גלקסי S6?

 

הגלקסי S6 הוא לא מכשיר זול: מחירו מתחיל ב-3,800 שקל בארץ לדגם הבסיסי ודגם ה-Edge המרשים עולה החל מ-4,200 שקל. אבל כמה עולה לסמסונג לייצר אותו? אתר Re/Code בדק ומצא כי גרסת ה-64 גיגה-בייט של הגלקסי S6 Edge עולה 290 דולר - 34 דולר יותר ממכשיר הגלקסי S5 המקביל. כצפוי, הרכיב היקר ביותר בטלפון הוא המסך המעוקל שלו, שעולה כ-85 דולר לייצור. אחריו, בלט מחיר מעבד האקסינוס 7 של החברה, שעולה 30 דולר. רכיבים נוספים שמחירם בלט היו שבב הזיכרון (27 דולר) ושבב תקשורת מבית קוואלקום (15 דולר).

 

גלקסי S6 גלקסי S6

 

מדובר בסכום גבוה במיוחד: אפילו האייפון 6 של אפל והאייפון 6 פלוס עולים 263 ו-247 דולר בהתאמה. מדוע הגלקסי החדש כה יקר עבור סמסונג? משום שייצורו הצריך מן החברה התאמות משמעותיות במערך הייצור. בעוד שהמכשירים הקודמים היו עשויים מפלסטיק בסיסי למדי, עתה נבנים דגמי הגלקסי S מאלומיניום וזכוכית. במקרה של איתור פגם בייצור, יכולה מעטפת הפלסטיק של היחידה התקולה לעבור המסה ולהשתלב במהירות שוב בהליך הייצור. לעומת זאת, אלומיניום וזכוכית בעייתיים יותר לעיבוד (אפילו התכת האלומיניום מצריכה יותר אנרגיה באופן שהופך את הביצוע לבלתי משתלם).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x