$
חדשות התקשורת

אחרי דחיית התשלום לספקים: פרטנר מורידה את דמי השכירות שהיא משלמת

חברות הסלולר מנסות להתייעל ולחסוך בהוצאות גם באמצעות הפחתת דמי השכירות שהן משלמות על הצבת אנטנות סלולריות

אופיר דור 06:4815.04.15

חברות הסלולר מנסות להתייעל ולחסוך בהוצאות גם באמצעות הפחתת דמי השכירות שהן משלמות על הצבת אנטנות סלולריות. מה שנחשב לאורך שנים לעסק רווחי מאוד עבור בעלי נכסים הופך, כך נראה, למכניס פחות בעקבות התחרות והשינויים בשוק הסלולר.

 

לידי "כלכליסט" הגיע מכתב שחברת פרטנר שלחה בחודש שעבר לאחד מבעלי הנכסים שעליהם בנוי אתר סלולרי שלה, ובו היא מבקשת ממנו לאשר לה הפחתה של 25% בדמי השכירות החודשיים.

 

"במהלך השנים האחרונות פעלנו כשותפים לדרך ביחסי כבוד והגינות, והפעלנו בנכס שבבעלותך מתקן תקשורת סלולרי", כותבת פרטנר. "כחלק מההיערכות לתנאי השוק החדשים אנו עורכים בחינה מחודשת ומדוקדקת של התקשרויות החברה בנוגע לאתרי התקשורת הפרוסים ברחבי הארץ. חרף הקשיים חלה עלינו החובה להתאים את תנאי ההתקשרות בינינו למציאות החדשה. אשר על כן, נבקשך לאשר לנו הפחתה של דמי השכירות ב־25%. כנגד הסכמתך להפחתה זו תסכים חברתנו לבוא עמך בדברים בקשר לתקופת השכירות".

 

חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

בעל הנכס מתבקש להעביר את תשובתו למכתב בתוך עשרה ימים. במקרה שבו בעל הנכס מסרב להורדת המחיר פרטנר צפויה לנסות למצוא נכס אחר שתוצב עליו האנטנה הסלולרית. בפרטנר הבהירו אתמול כי הפחתה של 25% היא המקסימלית שהם מבקשים מבעלי הנכסים.

 

דמי השכירות שמקבלים בעלי נכסים עבור הצבת אנטנות סלולריות נעים בין 5,000 שקל ל־15 אלף שקל בחודש, בהתאם למיקום הנכס ולגודל האתר הסלולרי. בדרך כלל בעלי נכסים משכירים את הנכס שברשותם לשלוש החברות במקביל ומקבלים תשלום מכל אחת בנפרד.

 

בחודש שעבר הודיעה פרטנר לספקים העובדים איתה על דחיית תשלומים משוטף פלוס 90 לשוטף פלוס 123 כדי להתמודד עם הירידה החדה בתזרים המזומנים שלה. בפרטנר החליטו בסופו של דבר להחריג ספקים זעירים וקטנים מדחיית התשלומים. בניגוד לשינוי הסדר התשלומים, ההפחתה בדמי השכירות אינה פרקטיקה חדשה ובחברה משתמשים בה כמה שנים. אלא שההערכה בשוק היא שככל שהצורך של חברות הסלולר במזומנים גדל, כך גם השימוש בשיטה זו.

 

מפרטנר נמסר: "כחברה עסקית מחויבת פרטנר לבחון כל העת את התקשרויותיה העסקיות ולהתאימן לתנאי השוק המשתנים, לרבות בנושא אתרי התקשורת הסלולריים שמפעילה החברה. מדובר בהתנהלות עסקית רגילה שמתבצעת במשך שנים רבות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x