$
מכשירים ומדריכים

שווייץ: סוגיית פטנטים מאיימת על שעון אפל

השימוש במילה "אפל" ובלוגו של תפוח על גבי שעונים הם פטנט רשום של מותג שווייצרי, אשר עשוי לתבוע את הענקית האמריקאית אם תשיק את השעון במדינה. עדיין לא ברור אם העניין יעכב את השקת השעון ומהן דרישות בעלי הפטנט

נמרוד צוק 11:3506.04.15

חמישה ימים לפני פתיחת ההזמנה המוקדמת לרכישת האפל ווטש, מתגלות משוכות בדרכה של הענקית האמריקאית אל שוק המחשוב הלביש; לפי דיווח של ערוץ RTS השווייצרי, החברה לא תוכל להשיק את השעון במדינה, בשל סוגיית פטנטים.

מותג השעונים השוויצרי "לאונרד" שבבעלות איש העסקים וויליאם לונג מחזיק בפטנט מקומי על השימוש במלה "אפל" בשם של שעון ועל השימוש בלוגו בצורת תפוח על גבי שעונים מאז 1985. תוקף הפטנט יפוג אמנם בדצמבר הקרוב, אבל עד לתאריך התפוגה תימצא אפל בסיכון לתביעה במידה ותחל לשווק את השעון במדינה.

 

שעון אפל שעון אפל

 

לונג והחברה שבבעלותו טרם הגיבו לפרסומים ולא הצהירו האם בכוונתם לתבוע את אפל על בסיס הפטנט. גם החברה עצמה סירבה עד כה להגיב לדיווחים ולא פירטה האם בכוונתה לעכב את ההשקה בשוויץ עד לתפוגת הפטנט, להסתכן בתביעה, להגיע להסכם עם בעלי הפטנט או לנסות לנקוט בצעדים משפטיים שיכשירו את השימוש בשם.

 

האפל ווטש יצא לשוק ב-24 באפריל בתשע מדינות - ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, צרפת, גרמניה, הונג קונג, סין, יפן ובריטניה. ההזמנות המוקדמות דרך אתר החברה ייפתחו שבועיים קודם לכן, ב-10 לחודש. בהמשך צפוי השיווק להתרחב למדינות נוספות, אבל החברה טרם פרסמה את לוח הזמנים המתוכנן.

 

האפל ווטש הינו מוצר יוצא דופן מבחינת אפל: מזה שנים שהחברה לא נכנסה לקטגוריית חומרה שהיא לא יזמה בעצמה. השעונים החכמים למיניהם אמנם זוכים לסיקור נרחב בכלי התקשורת הטכנולוגיים בעולם, אך הצרכן עדיין לא רואה בהם מוצר חיוני כסמארטפונים ומחשבים. לפיכך, לא ברור האם אפל תהיה זו שתצליח לשנות את דעתם. כדי למקסם סיכויי אימוץ של המוצר, שעוני האפל ווטש יימכרו בידי נציגי מכירות שעברו הכשרה ייעודית ויערכו פגישות אישיות עם הרוכשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x