$
מכשירים ומדריכים

חדשות רעות לגנבים: הסלולרי ידע מתי גונבים אותו - ויינעל

פיתוח חדש של גוגל מסוגל לזהות מתי הטלפון נמצא בכיס ומתי לא - ולהפעיל מנגנוני אבטחה. המטרה: להקשות על מי שמנסה לגנוב לכם את המכשיר כשאתם לא שמים לב. הפיתוח זמין בשלב זה למספר מוגבל של מכשירי נקסוס

הראל עילם 12:1422.03.15

גוגל פיתחה מערכת אבטחה חדשה לאנדרואיד, שמזהה מתי הסמארטפון נמצא על גוף המשתמש (בכיס או ביד למשל) ונועלת אותו אוטומטית כאשר הוא מונח בצד. הרעיון הוא למנוע מכייסים לגשת למידע הפרטי שלכם אם הנחתם לרגע את הטלפון על השולחן. כמו כן, הכלי מונע את הצורך לפתוח את הנעילה של המכשיר בכל פעם שתשלפו אותו מהכיס, אבל עדיין מבטיח שהטלפון יהיה מוגן.

החברה לא הכריזה באופן רשמי על הכלי החדש, המכונה On Body Detection. תחת זאת, הוא הושק בצורה שקטה במתכונת בטא סגורה למספר מצומצם של מכשירים מסדרת נקסוס שעליהם מותקנת מערכת ההפעלה אנדרואיד 5.0.1. הכלי נחשף ב-AndroidPolice לאחר שמספר משתמשים החלו להעלות תמונות של השירות החדש לקהילות המפתחים השונות.

 

נקסוס 6, אחד מהמכשירים שתומכים בתכונה החדשה נקסוס 6, אחד מהמכשירים שתומכים בתכונה החדשה

 

הכלי מבוסס על מד התאוצה שמצוי כמעט בכל טלפון חכם. כל עוד המערכת מזהה שהמכשיר נמצא בתזוזה, אפילו זעירה וקצרה, הטלפון לא ינעל אוטומטית גם כאשר הוא נמצא בשימוש. חשוב להבהיר כי המערכת אינה מסוגלת לזהות את המשתמש עצמו - כך שאם למשל מישהו כייס אתכם ושלף את הטלפון מהכיס, הנעילה לא תופעל. כך גם אם תמסרו את המכשיר לידי משתמש אחר - הנעילה לא תופעל עד לרגע שהמכשיר יונח בצד ללא תזוזה.

 

ברגע שהמכשיר יפסיק לזוז למשך פרק הזמן המוגדר (כגון עשר שניות או דקה), הוא יינעל אוטומטית ותצטרכו להקיש את הסיסמה כדי להמשיך להשתמש בו. המערכת כמובן גם תתמוך בכל הסיסמאות האלטרנטיביות שקיימות באנדרואיד, כגון קוד, ציור מחווה, טביעת אצבע וכו'.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x