מכשירים

חדשות טובות לממציאים חובבים: נחשף Raspberry Pi 2 B

מדובר בדור שני למחשב הזעיר שעולה רק 35 דולר וצפוי להיות מסוגל להריץ גם את ווינדוס 10. הוא חזק פי 6 מהדור הקודם ויכול להריץ תוכנות, לגלוש ברשת ולבצע משימות מחשוב רבות

הראל עילם 17:3302.02.15

בשורה משמחת למייקרים, ממציאים ומהנדסים בכל העולם: קרן רספברי פי הבריטית הכריזה הבוקר (ב') במפתיע על Raspberry Pi 2 B, מחשב זעיר וסופר-זול שהוא מתקדם ומהיר משמעותית מקודמו וגם יהיה מסוגל להריץ את מערכת ההפעלה החדשה ביותר מבית מיקרוסופט, ווינדוס 10.

הקרן הצהירה בעבר כי הדגם הבא יצא רק ב-2017, כך שעבור מפתחים רבים מדובר בהפתעה. בתחילת 2012, אחרי מספר שנות פיתוח, הקרן השיקה את רספברי פיי - מחשב בגודל של כרטיס אשראי, שעדיין כולל את כל הרכיבים והיכולות של PC לכל דבר ומסוגל להריץ מערכת הפעלה ממשפחת לינוקס.

 

המחשב הזעיר החדש המחשב הזעיר החדש

 

עם תגית מחיר של 25 או 35 דולר, רספברי הפך לפופולרי במיוחד בקרב אנשים שמעוניינים לייצר מחשבים זולים לעולם השלישי, או לפיתוח המצאות כגון מזל"טים ורובוטים בסיסיים. ממציאים רבים השתמשו במחשבים אלה כדי ליצור המצאות פשוטות בתחום הבית החכם ואינטרנט הדברים. עד כה נמכרו כמעט ארבע מיליון יחידות.

 

הדור הקודם של רספברי היה בעל מעבד ARM עם ליבה אחת במהירות 700 מגה-הרץ ו-512 מגה-בייט של זיכרון פעולה, מה שנתן לו ביצועים שקולים לשל PC משנת 2,000. לעומתו, צויד רספברי 2 במעבד בעל ארבע ליבות במהירות 900 מגה-הרץ מבית ברודקום, מאיץ גרפי משופר וגיגה-בייט של זיכרון פעולה, מה שנותן לו ביצועים טובים פי שישה ומקל על פעולות כגלישה ברשת, הפעלת תוכנות משרדיות ועוד.

 

מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט תהיה זמינה בחינם להתקנה לכל המשתמשים - זאת כחלק מתוכנית התמחור החדשה של מיקרוסופט לדחוף את ווינדוס חזק יותר למובייל. המחשב גם יהיה מסוגל להריץ את אובונטו קור, גרסה יעודית של מערכת ההפעלה הממוקדת במוצרי אינטרנט הדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x