$
מכשירים ומדריכים

שוק מדפסות ה-3D יגיע ל-13.4 מיליארד דולר עד 2018

חברת המחקר גרטנר מעריכה כי בעוד ארבע שנים יימכרו בעולם מיליוני מדפסות, בעיקר לשוק הארגוני. לעומתה, חברת המחקר CCS מציגה תחזית שמרנית יותר, לפיה יגיע השוק ל-4.8 מיליארד דולר

עומר כביר 15:1629.10.14
שוק מדפסות התלת ממד יגדל בשנים הקרובות בטור הנדסי עד להיקף של 13.4 מיליארד דולר, אך עדיין יישאר שוק נישה בעיני הצרכן הפרטי. כך מעריכים אנליסטים בחברת המחקר גרטנר.

להערכת החברה, מספר מדפסות התלת ממד שיימכרו ב-2018 יעמוד על 2.3 מיליון מדפסות בלבד, נמוך משמעותית ממוצרי צריכה המונית אחרים. “אף שהתחזית נראית רדיקלית, צריך לזכור שגם 2.3 מיליון מדפסות ב-2018 הן רק שבריר מהפוטנציאל בשוק הצרכני, העסקי והממשלתי העולמיים", אמר לגארדיין סגן נשיא גרטנר, פיט בסילייר.

 

מדפסת תלת ממד בפעולה מדפסת תלת ממד בפעולה צילום: אוראל כהן

 

בניגוד לגרטנר, חברת המחקר CCS Insight מעריכה שהיקף שוק מדפסות התלת ממד ב-2018 יהיה קטן בהרבה ב-2018 ויעמוד על 4.8 מיליארד דולר בלבד. לדברי החברה, רק רבע מהכנסות השוק עתידות להגיע מהשוק הצרכני, כאשר החלק הדומיננטי יישאר בתעשייה. המדפסות לארגונים, שמשמשות להדפסת אבות טיפוס ולייצור בתחומי התעופה והחלל, בתעשיית הרכב ובתעשיית הבריאות, יקרות משמעותית מאלו של השוק הצרכני ומחירן יכול להגיע למאות אלפי דולרים.

 

"צרכנים ירכשו מדפסות תלת ממד רק אם ימצאו שימוש ברור בעבורן", אמר לגארדיין סגן נשיא CSS, אראנו גנו. “כדי להביא למכירות המוניות, יצרנים צריכים לשנות את התפיסה שלפיה מדפסות תלת ממד נועדו לשעשוע וליצור דרישה מתמשכת מעבר לצורך זמני". הוא גם מתח ביקורת על השימושיות המורכבת של מדפסות התלת ממד כיום: הטכנולוגיה מתבססת על הבנת ממשקי משתמש מורכבים, שרבים מהם נמצאים מעבר להבנתו של המשתמש הממוצע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x