$
חדשות טכנולוגיה

IBM מבהירה: צפוי שינוי ארגוני - אך לא יפוטרו 100 אלף עובדים

החברה מתכננת שינוי ארגוני נרחב, במסגרתו תעבור מהתמקדות בתחומי המיינפריים והאחסון אל תחום הענן. במסגרת זו צפוי מהלך פיטורים משמעותי. עם זאת בניגוד לדיווחים שונים, הפיטורים עתידים לכלול אלפי עובדים ולא מעל 100 אלף

ניצן סדן ורפאל קאהאן 17:4126.01.15

IBM מתכננת מהלך שינוי ארגוני מקיף שעתיד לכלול גל פיטורים משמעותי. לפי דיווח של פורבס, מדובר בפיטורים בהיקף אדיר - כ-26% מכוח העבודה של החברה, שהם 111,800 איש. החברה הכחישה את הדיווח וטענה שמדובר ב"שמועות מגוכחות". לטענת IBM, אם יתבצעו פיטורים, הם יכללו אלפי עובדים ואפילו לא עשרות אלפים. בנוסף, בשלב זה היא מגייסת עובדים ולא מפטרת.

 

לדברי מקורות פורבס, מהלך הפיטורים אמור להיחשף רשמית במהלך השבוע הקרוב. אם פיטורים אכן נמצאים בקנה של IBM, הרי שעל פי ועד העובדים של החברה בארה"ב התקופה הקרובה יכולה להוות הזדמנות טובה לכך: בשבועות הקרובים מסתיים סבב הערכות הביצועים של עובדי החברה. 

   

בניין IBM בישראל בניין IBM בישראל צילום: גלעד קוולרציק

 

דובר של ועד העובדים Alliance@IBM מסר לעיתון פוקיפסי ג'ורנל: "עונת הפיטורים בפתח, וביצועיה הירודים של החברה עלולים לגרום להאצה של התהליך". 

 

מהלך השינוי הארגוני מתבצע במסגרת פרויקט שמכונה Chrome. במרכזו המעבר של IBM להתמקדות בתחומי מחשוב הענן תוך צמצום משמעותי של פעילות חטיבות המיינפריים והאחסון. הקיצוץ הגדול ביותר שביצעה החברה עד כה בוצע ב-1993, עת פיטרה 60 אלף עובדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x