שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת הרמן האמריקאית קונה את רדבנד הישראלית בכ-200 מיליון דולר

רדבנד פיתחה טכנולוגיה לניהול קושחה ועדכון מרחוק של התקנים נייים ומוצרי אינטרנט הדברים. ל"כלכליסט" נודע כי בעלת המניות העיקרית ברדבנד, קרן כרמל, תקבל כ-50 מיליון דולר על השקעה של כ-10 מיליון דולר בלבד

מאיר אורבך 15:0222.01.15

חברת הרמן האמריקאית, שמפתחת מערכות בידור ומידע למכוניות, רוכשת את רדבנד הישראלית מהוד השרון. הרמן תשלם עבור רדבנד 200 מיליון דולר, כאשר כמחצית מהעסקה ישולם במניות של הרמן והשאר במזומן.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בעלת המניות העיקרית ברדבנד, קרן כרמל שמחזיקה כ-25% ממניות החברה, תקבל כ-50 מיליון דולר על השקעה של כ-10 מיליון דולר בלבד. 

 

רדנבד גייסה כ-40 מיליון דולר מכרמל ונצ'רס, פיטנגו, גריילוק, פועלים שוקי הון, אינפיניטי, קורל ונצ'רס, וינטג', ויולה קרדיט. בין המשקיעים נמנים חברת דוקומו היפנית, וחברת מיצובישי היפנית. הרמן תשאיר את הפעילות של רדבנד בישראל ותקים כאן מרכז פיתוח. החברה מעסיקה 240 עובדים, יותר ממחצית מהם בישראל.

 

חברת רדבנד מפתחת תוכנה לניהול ועדכון תוכנה וקושחה (Firmware) מרחוק על גבי סמארטפונים ומוצרי אינטרנט הדברים שפתרונותיה מותקנים ביותר משני מיליארד מכשירים סלולאריים. רדבנד הוקמה בשנת 1999 על ידי שרון פלג, המשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה עד היום. החברה מנוהלת ע"י יורם זלינגר מאז 2001. בעבר קיימה החברה משא ומתן למכירתה ל-IBM שלא צלח.

 

שלמה דוברת, שותף כללי בכרמל ונצ'רס ויו"ר רדבנד שלמה דוברת, שותף כללי בכרמל ונצ'רס ויו"ר רדבנד צילום: אוראל כהן

 

שלמה דוברת, שותף כללי בכרמל ונצ'רס ויו"ר רדבנד הוסיף: "כרמל היתה המשקיעה הראשונה ברדבנד ואנו גאים מאוד בחברה על שצמחה והפכה למובילה בתחום ניהול ועדכון תוכנה מרחוק, ואף השכילה להתאים את המוצרים והאסטרטגיה שלה לשוק נוסף ענק בגודלו של עדכון וניהול תכנה ברכבים".

 

"עם יותר מ-15 שנים של הצלחה גלובאלית בפתרונות ניהול ועדכון תוכנה מרחוק ליצרני הטלפונים וספקיות התקשורת, אנחנו שמחים להביא את הניסיון והיכולות שלנו להרמן", אמר יורם זלינגר, מנכ"ל רדבנד. "שילוב הכוחות עם הרמן יאיץ את העסקים שלנו בשוק הרכב המתפתח, וגם יאפשר לנו להגשים את החזון שלנו לפלטפורמה אחודה לניהול מיליארדים של מכשירים מחוברים , מטלפונים, דרך רכבים, מכשירי חשמל ביתיים ועיסקיים ועוד. כמות התוכנה ברכב הולכת ועולה, לא רק במערכות הבידור אלא בעשרות רבות של מחשבים קטנים המפוזרים ברכבים המודרנים, והחיבור עם הרמן יאפשר לנו לנהל את הרכבים בצורה הוליסטית, ולשרת את גדולי יצרני הרכב בעולם".

 

את הרמן ייצגו עורכי הדין יניב אהרונוביץ', יואל ברוכין ויעל בר נוי ממשרד תדמור ושות' פרופ' יובל לוי ושות'. את רדבנד ייצגו עורכי הדין דן שמגר ואריאל עמינצח ממשרד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'.

 

השבוע האחרון הינו מוצלח במיוחד עבור חברות ההייטק הישראליות: הבוקר נחשף ב"כלכליסט" כי אמדוקס מנהלת מגעים לרכישת חברת התוכנה פונטיס בכ-150 מיליון דולר. בנוסף, נחשף ב"כלכליסט" כי אמזון צפויה לרכוש את יצרנית השבבים אנפורנה בכ-370 מיליון דולר ואתמול נודע כי דרופבוקס תקנה את CloudOn בסכום שטרם פורסם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x